Oslav se zúčastnili kromě současných a bývalých hráčů také bývalí výborní hokejisté, kteří především zářili v dresu sousedního Kladna. Na oslavy tak dorazil Otakar Vejvoda starší, František Kaberle nejstarší, Petr Kasík či Jan Neliba. „Myslím, že všichni návštěvníci prožili hezký a příjemný večer. Poděkování proto patří všem, kteří se na této zdařilé akci podíleli," sdělil svůj pohled na oslavy na sociální sítí starosta Karel Filip, který se oslav rovněž zúčastnil.

Během oslav se mohli rodiče s dětmi seznámit nejen s historií klubu doplněnou o dobové fotografie, ale také mohli pobesedovat s legendami českého, respektive kladenského hokeje. Besedu moderoval sportovní redaktor Českého rozhlasu František Kuna.

„Máme přichystané překvapení nebo spíše zpestření v podobě stolního hokeje. Kdo bude mít zájem, může si zahrát," nechal se slyšet Michal Müller z řad SK Viktorie Nové Strašecí.

Během pátečního odpoledne mohli návštěvníci spatřit zřejmě nejcennější artefakt z klubové historie. Vystavena totiž byla kopie stavebního deníku, kdy 24. září 1953 začala v podstatě éra Kocourku jako zimního stadionu. „Bývala zde školní zahrada, tehdejší hokejoví nadšenci si ji přeměřili a zjistili, že rozměry vyhovuje. Patnáctého října pak dostali klíče od zahrady, škole byla dána náhrada a začal se tu stavět zimní stadion. Na zimním stadionu se nehrál jen hokej, ale konaly se tu i maškarní plesy, byl hojně využíván," komentoval historii vzniku zimního stadionu v lokalitě Kocourek v Novém Strašecí Michal Müller.

Dnes je místo zimního stadionu na Kocourku hokejbalový areál, který nedávno prošel rekonstrukcí. V současné době se může rovnat s těmi moderními v České republice. Ovšem bruslaři se mohou na Kocourek zase vrátit. Stačí k tomu jediné. Aby denní teploty klesly pod bod mrazu. Plocha je pro tyto účely již uzpůsobena.

Současní aktivní členové hokejového klubu SK Viktorie Nové Strašecí využili setkání s bývalými hokejisty, a to k doplnění historie klubu.

„Chtěli bychom získat další historické informace o klubu, ale také dobové fotografie a další zajímavosti," dodal Michal Müller.