Z prvního utkání, které odehrál Rakovník na domácí půdě a remízoval se soupeřem 3:3, si vezl do Popovic reálnou naději na postup do finálového boje. Rakovníku se sice přes kvalitního soupeře do finále přejít nepodařilo, ale sehráli vyrovnané utkání, jenž je zkreslené pouze výsledkem, který je na předvedenou hru až příliš krutý.

HC Slavoj Velké Popovice – HC Rakovník
6:2 (1:2, 1:1,0:3)

Rakovničtí hokejisté měli od začátku utkání mírnou převahu nad soupeřem, která nebyla jen chvilkovou záležitostí, nýbrž trvala po celé dvě třetiny. Hned druhá minuta přinesla dvojnásobný faul ze strany soupeře a tak rakovničtí hokejisté hráli celé dvě minuty přesilovku 5:3. Jenže právě tady tlačí bota rakovnické hokejistý asi nejvíc, když stejně jako v minulém utkání nebyli schopni z této výhody vyprodukovat jediný gól. Rambousek a Skružný, kteří měli asi největší šance ke vstřelení branky nedali. V jedenácté minutě na sebe upozornil soupeř, když jeden z hráčů ujel a jeho samostatný nájezd Krása kryl. Netrvalo dlouho a Popovičtí se ujali vedení, když vystřelili na branku, puk se odrazil ke Krásovi, jenž ho zalehl a vyběhl mu do strany k tyči. Banič, který mu chtěl puk přistrčit nešťastně vsunul puk až za jeho záda 1:0. Netrvalo dlouho a po necelých dvou minutách Rakovník srovnal po pěkné kombinační akci, když si nahrávali Vobr se Skružným na jeden dotek a třetí Rambousek, jenž dostal přihrávku srovnal na 1:1. V poslední dvacáté minutě nešťastně fauloval Gebhart a soupeř v přesilovce využívá své zvýhodnění a zvyšuje na 2:1.
Ve druhé třetině pokračovali rakovničtí hokejisté v nátlaku, ale nedařilo se šance proměnovat. Střely míří buď mimo, nebo vynikající brankář Popovic, kterého mají domácí půjčeného ze Slavie, střely Rakovníka likviduje a potvrzuje svou kvalitu. Přesto se podařilo vstřelit gól v oslabení když nahrává Šešina Doudovi a ten se nemýlí 2:1. Hosté ale nezůstali pozadu a po pár minutách srovnali na 2:2.
Třetí třetina sebou přinesla celkem tři rychlé branky, které skončily za zády brankáře Krásy. Pro popovické hokejisty, hrající ve výborné domácí atmosféře, povzbuzováni početným publikem už nebyl problém si tříbrankové vedení uhlídat a nedal Rakovníku možnost zdramatizovat utkání.“ Mysleli jsme, že soupeř začne od podlahy, bude nás přehrávat, ale opak byl pravdou. Měli jsme převahu celé dvě třetiny, což se na konečný výsledek zná divné. Ale hráli jsme dobře a soupeř byl zaskočený,“ řekl vedoucí mužstva Vladimír Soukup, který i přes nepostup nebyl zklamán a doodal:“ Pro nás je velký úspěch to, že jsme se dostali takhle daleko, nečekal jsem, že můžeme dopadnout tak dobře. Skončit třetí je velký úspěch.“
HC Rakovník: Krása – Hošek, Kotál, Ságner, Šešina, Douda, Banič – Karel, Skružný, Vobr, Rambousek – Brejník, Lis, Gebhart, Pištěk, Brotánek.
Trenér: Zdeněk Hrabě
Vedoucí mužstva: Vladimír Soukup
Vyloučení: 12:9