UHK Lev Slaný – HC Rakovník na nájezdy 3:4 (0:0, 3:3, 0:0)

V první minutě měli domácí hokejisté o něco navrch, ale Rakovník se po chvilce probral a vnutil soupeři svou hru. Převaha hostů byla znatelná, ale střelba byla nepřesná a nebo nedůrazná. Ve 14. minutě hráli Slánští přesilovku pět na tři, ale Rakovník si v čele s Krásou branku ohlídal. O čtyři minuty později to byli pro změnu hosté, kdo mohl těžit z přesilovky, ale největší šanci Douda neproměnil.

Hned ve druhé minutě druhé třetiny soupeř potrestal špatnou rakovnickou rozehrávku a ujal se vedení – 1:0. Netrvalo to ale dlouho a Ullrych po samostatné akci bombou prostřelil slánského gólmana – 1:1. Hra se přelévala ze strany na stranu, Slaný nastřelilo tyč a vzápětí se ujal puku Skružný, jenž sám postupoval na branku, ale nedal. V další šanci se ocitl Douda, který rovněž neproměnil. Rakovničtí dál tlačili soupeře a po krásné akci na jeden dotek, do které se zapojili Kounovský, Douda a v neposlední řadě Ullrych, akci úspěšně zakončili svým druhým gólem – 1:2. Šest minut před koncem po hrubé chybě soupeř srovnal – 2:2. Rozjetý Rakovník se ale nezalekl a i přes to, že hrál v oslabení, vytvořil si slibnou šanci, ze které dokázal proměnit svůj samostatný nájezd Douda – 2:3. Radost neměla dlouhého trvání, protože o minutu později už bylo srovnáno, když Slaný potrestalo špatnou rozehrávku hostů – 3:3.

Třetí třetina byla ve znamení trvalého rakovnického tlaku, ale bez využití gólových šancí. Velkou příležitost měl v 10. minutě Rambousek, ale branku netrefil. V 53. minutě Rakovník branku přece jen zasáhl, ale gól nebyl uznán. „ Stane se to, rozhodčí udělali dvě chyby, ale jinak pískali dobře. Puk šel od ramene brankáře do branky, ale vzápětí rozhodčí zapískal, takže puk spadl do branky po odpískání. Pak byla ještě jedna podobná akce, ze které rozhodčí branku opět neuznal,“ přiblížil dva důležité momenty vedoucí mužstva Vladimír Soukup. Do konce zápasu Rakovník už nic nevymyslel, ale udržel soupeře pod tlakem a výsledkem byly nájezdy.

K samostatným nájezdům se jako první postavil Kounovský a v klidu proměnil. Soupeřův nájezd dokázal Krása vytlačit a slánský hráč z úhlu neproměnil. Druhý rakovnický nájezd provedl Hoffmann také výborně, když technickou střelou překonal brankáře. Slaný vzápětí neproměnilo a hosté se mohli radovat z vítězství.

„Vítězství bylo zasloužené. Klobouk dolů před klukama, hráli opravdu dobře,“ hodnotil utkání Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Krása (Jirátko) – Banič, Mikeš, Kounovský, Buriánek, Douda, Hošek, Krejčí, Vobr, Skružný, Rambousek, Brejník, Kotál, Hoffmann, Ambroz, Ullrych, Ságner, Gebhart.
Vyloučení: 12:10
Diváků: 100
Rozhodčí: Čáp, Zmeškal, Kučera