Před zraky pěti set diváků začali lépe hosté, kteří se hned v první minutě ujali vedení. Od Okegawy putoval puk na Hegenbarta, ten posunul na Kounovského, který pěknou ránou z křídla propálil gólmana. Rakovník se z vedení neradoval dlouho, již ve čtvrté minutě Čáslavští po chybné rozehrávce hostující obrany srovnali. 

Druhou část začali lépe domácí, kteří Rakovnické zmáčkli a ve 26. minutě byli odměněni vedoucí brankou na 2:1. Svěřenci Otakara Vejvody postupně vyrovnali nejen hru, ale i skóre, když se prosadil Ambroz. 

Na začátku třetí třetiny hosté neproměnili několik šancí a ve 45. minutě navíc přišli pro zranění kolena o Zusku, takže zbytek duelu odehrávali se čtyřmi obránci. Zanedlouho Rakovničtí inkasovali v oslabení a v 55. minutě to bylo již o dvě branky. Hosté se ale nevzdali a hned vzápětí snížil od modré Větrovec. V poslední minutě pak odvolali Pospíšila, který sotva dojel na střídačku, když domácí rozhodli do opuštěné klece. 

„Odehráli jsme relativně vyrovnaný zápas a až do poslední minuty jsme měli šanci na bod. V závěru jsme odvolali gólmana a dostali na 5:3 do prázdné, bohužel, jinak jsme ale podali dobrý výkon “ zhodnotil utkání kouč HC Rakovník Otakar Vejvoda. Ten se v Čáslavi musel vypořádat s řadou absencí. Chyběli Jelínek, Vyskočil, Mikeš, Tolkner, Klaus, Bauer a k dispozici nebyl ani Kotál. „Každému někdo schází, ale je pravda, že tentokrát nám chyběli tři kvalitní beci a tři kvalitní útočníci. Kluci, kteří nastoupili, ale odehráli dobrý zápas.“

HC Čáslav – HC Rakovník 5:3 (1:1,1:1,3:1)
Branky a nahrávky Rakovníka: 1. Kounovský (Hegenbart, Okegawa), 36. Ambroz, 56. Větrovec (Kounovský, Hegenbart). 
HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – T. Petráček, Větrovec – Chvojka, Ságner, O. Gebhart – Krejčí, Zuska – Okegawa, Kounovský, Hegenbart – Grill – V. Petráček, Ambroz, Nosek.