1/6

1) Milan Gulaš (HC Motor České Budějovice)

close Kapitán Motoru Milan Gulaš info Zdroj: Deník/ Jan Škrle zoom_in Milan Gulaš nosil v reprezentaci i kapitánské "céčko".

V kategorii zapomenutých jednoznačně nejvíce zmiňované jméno. A je zcela na místě říct, že po právu. Šestatřicetiletý rodák z Českých Budějovic sice nepatří mezi úplné mladíky, ale svým neutichajícím umem a střeleckým instinktem zabijáka stále budí respekt napříč celou extraligou.  

V kanadském bodování soutěže je v současné chvíli na devátém místě se ztrátou pouhých dvou bodů na top pětku, a kromě rozjetého Lukáše Pecha nenajdete v kádru Motoru užitečnějšího borce. Na prosincovém reprezentačním srazu navíc posbíral ve třech zápasech pět bodů a byl bez debat nejlepším českým hráčem v jinak bídném Pešánově kádru. 

Jak trenér reprezentace, tak i její manažer Petr Nedvěd včera pronesli následující: „Shodli jsme se, že nám v kabině chybí víc lídrů. Poučili jsme se, proto jsme teď více vsadili na zkušené hráče.“ Jakou vizitku má tedy Milan Gulaš u trenérského sboru? Mladík sbírající potřebné zkušenosti? Ne, tohle je jednoznačný přešlap. Motor z jihu Čech bude národnímu týmu chybět. A nejen v přesilovkách.

„Pro mě je velké překvapení, že Milan v nominaci na olympiádu není, protože na Karjala Cupu v Moskvě podal velmi dobrý výkon a myslím si, že by si nominaci zasloužil. I za celou kariéru, protože měl často smůlu a účast na velkých turnajích mu utíkala," komentoval kontroverzní rozhodnutí Jaroslav Pouzar, trojnásobný vítěz Stanley Cupu.

arrow_left Předchozí
1/6
Další arrow_right