Podesáté už to nevyšlo. Rakovnickou vítěznou sérii ukončily Poděbrady

Poděbrady – Podesáté to nevyšlo. Devítizápasovou vítěznou šňůru rakovnických hokejistů uťaly poslední Poděbrady, které jako jediný tým krajského přeboru dokázaly Rakovník porazit v obou vzájemných utkáních probíhající sezóny. Rakovničtí prohráli první utkání po jedenácti týdnech a klesli na třetí místo soutěže za Velké Popovice, které si poradily s rezervou Mladé Boleslavi.

19.1.2016

HC Rakovník - HC Jesenice 9:4Foto: Josef Rod

HC Poděbrady – HC Rakovník 8:4 (1:1, 3:2, 4:1)

„Do Poděbrad jsme odjížděli s respektem a vědomím, že první vzájemný zápas sezóny nám nevyšel. Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání se soupeřem, který hraje o setrvání v krajském přeboru a navíc se jim proti nám dlouhodobě daří," uvedl vedoucí rakovnického mužstva Vladimír Soukup, na jehož slova nakonec také došlo.

Hned v úvodu utkání mohl hosty poslat do vedení Chvojka, avšak tváří v tvář poděbradskému brankáři úspěšný nebyl, načež se potvrdilo v praxi staré známé pravidlo „nedáš, dostaneš", když se domácí z protiútoku ujali vedení – 1:0. Rakovničtí po inkasované brance zvýšili obrátky, přitlačili domácí v jejich obranné třetině a ve 12. minutě se dočkali vyrovnání. Přesilovou hru proměnil po nahrávce Chvojky Ságner – 1:1. O chvíli později mohlo být ještě veseleji, ale Chvojka s Mikešem hezkou akci do úspěšného konce nedotáhli a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhého dějství vstoupili lépe hosté, kteří se v 27. minutě dostali do vedení. Na konci úspěšné akce byl, po nahrávkách Chvojky a Mikeše, Bauer – 1:2. Poděbradským se zanedlouho podařilo srovnat a v té samé minutě v početní výhodě dokonali obrat a opět se ujali vedení – 3:2. V 36. minutě se radovali Rakovničtí, když Bauer vybídl ke skórování Mikeše, který ze strany po pěkné akci vyrovnal – 3:3. Odpověď domácích Poděbrad přišla o dvě minuty později – 4:3.

Do závěrečné části nastoupili Rakovničtí s touhou vyrovnat, avšak ve svojí útočné snaze zapomínali na zadní vrátka a Poděbrady nemilosrdně trestaly. V 44. minutě se domácí ujali po samostatném úniku dvoubrankového vedení a po několika sekundách se celá situace opakovala a bylo prakticky po zápase – 6:3. V 47. minutě inkasovali hosté posedmé. Až za stavu 7:3 se Rakovnickým podařilo snížit, avšak poslední slovo měli opět Poděbradští, kteří po dalším brejku pečetili veledůležitou výhru, díky níž se přiblížili jedenácté Mladé Boleslavi na rozdíl dvou bodů. Rakovničtí přenechali druhé místo Velkým Popovicím.

„Domácí hráli jako o život, vyspali se na nás a navíc jim skvěle zachytal brankář. My sice měli nějaké šance, dvakrát jsme orazítkovali tyč, ale na to se nehraje. K utkání nemohli přijet zkušení Vyskočil s Kounovským, což mělo také svůj vliv na výsledek, neboť se prakticky rozpadla první formace. Na druhou stranu tato porážka přišla v pravou chvíli, neboť prohra je někdy výhra. Je třeba se z utkání poučit. Nyní nás čekají první Černošice, což bude úplně jiný zápas," dodal k zápasu vedoucí mužstva HC Rakovník Vladimír Soukup.

Trenér Jan Svitavský k utkání řekl: „Co jsem očekával, to se také potvrdilo. Poděbrady byly složitý soupeř, který hrál o hodně. Od úvodního buly měly odhodlání nás porazit, což se jim nakonec i podařilo. My jsme museli neustále dotahovat, bohužel za stavu 3:3 jsme dvě minuty před konce druhé třetiny inkasovali na 4:3 a vůbec se nám nepodařil vstup do třetí části, kdy jsme během pěti minut třikrát inkasovali a bylo prakticky rozhodnuto. Za stavu 7:3 jsme již neměli síly zápas zvrátit. Chyběli nám klíčoví hráči Kounovský s Vyskočilem, kteří z pracovních důvodů nemohli přijet a v utkání to bylo trochu znát. Navíc jsme odjeli pouze s pěti klasickými obránci a za Voštu musel zaskočit útočník Grill, avšak na to se nemůžeme vymlouvat. I tak máme dostatek dalších hráčů, kteří by měli být schopni tyto kluky nahradit. Zápas tedy nakonec rozhodla větší vůle domácích, kteří se díky výhře přiblížili Mladé Boleslavi na rozdíl dvou bodů a závěr soutěže bude ještě hodně zajímavý. Já kvituji, že mohu do dalšího kola počítat s Větrovcem a věřím, že se opět vrátíme na vítěznou vlnu."

Diváci: 25
Vyloučení: 6:8
HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Mikeš, Krejčí – Ságner, Bauer, Chvojka – Grill, Kotál – Važanský, Král, Hegenbart – Zuska, Kříž – Ambroz, Klaus, O. Gebhart – Cukr. Vedoucí mužstva: Vladimír Soukup, Trenér: Jan Svitavský.

Autor: Josef Rod

19.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Rezerva rakovnického HC zdolala v 10. kole krajské soutěže Žilinu 7:5.
50

Odplata vyšla. Béčko rakovnického HC v přestřelce zdolalo Žilinu

Tatran porazil v prvním přípravném duelu Přední Kopaninu 5:0, když se hattrickem blýskl Hradecký.

Koutenský: Podzim je pro mě velkým zklamáním

Aquatop cup již v neděli. Obhájí loňský triumf Tuchlovice?

Rakovník - V neděli se v rakovnické sportovní hale koná další ročník florbalového turnaje Aquatop cup. Předvánoční klání začnou v 8 hodin a o prvenství se utká celkem dvanáct týmů. Vloni se z výhry radovaly Tuchlovice. Podaří se jim obhajoba?

AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

V Krušovicích byli odměňováni nejlepší tipéři Tip ligy

Krušovice /FOTOGALERIE/ - Tradiční tipérská soutěž Tip liga Rakovnického deníku má za sebou další půlsezonu a v restauraci v pivovaru v Krušovicích došlo k pohoštění a předávání cen pro nejlepší tipéry.

Kašle a rýmy s teplotami přibývá, chřipka však zatím neútočí

Střední Čechy – Nejfrekventovanější výskyt akutních respiračních infekcí zůstává ve středních Čechách na Příbramsku, naopak nejnižší nemocnost se z Kladenska během uplynulého týdne přesunula na Kolínsko. Nadále platí, že situaci lze označovat jako klidnou a nijak nevybočující ze zkušeností uplynulých let. Údaje praktických lékařů a pediatrů sice ukazují, že nemocnost zvolna stoupá – to je však v tomto ročním období obvyklé.