HK Králův Dvůr – HC Rakovník 2:3 (0:2,1:0,1:1)

Do první šance utkání se dostali hosté ve 4. minutě. Vyskočil našel před bránou Královodvorských Petráčka, ale skóre zůstalo bezbrankové, stejně jako o několik minut později, když se po přihrávce M. Gebharta nedokázal prosadit Bauer, který přestřelil. Na druhé straně se několikrát zaskvěl rakovnický gólman Pospíšil. „Od prvních minut podávali všichni hráči bojovný výkon, ale gólman Pospíšil byl hlavní postavou celého utkání," vysekl poklonu rakovnickému gólmanovi vedoucí mužstva Vladimír Soukup. První branka zápasu padla v 18. minutě, když se od Chvojky přes T. Petráčka dostal puk ke Kounovskému, který prostřelil domácího brankáře Pavlů – 0:1. O několik desítek sekund později nahrál Tolkner Kounovskému a ten zaznamenal svůj druhý gól v utkání – 0:2.

Hned v úvodních sekundách druhé části nevinné nahození Veselého skončilo k překvapení všech za zády jinak výborně chytajícího Pospíšila a snadné snížení domácí hokejisty viditelně nabudilo. Hosté však královodvorskému tlaku s úspěchem odolávali a zuby nehty drželi těsný náskok. „Od poloviny zápasů to bylo krizové, domácí měli velký tlak, obrovské množství střel, ale Pospec to všechno vychytal. Měli jsme i štěstí, ale řekl bych, že jsme mu šli naproti," popsal klíčové okamžiky kouč HC Rakovník Otakar Vejvoda.

Ve třetím dějství se Rakovničtí vrátili ke hře, která je zdobila v první třetině a v čase 41:16 se od Noska dostal kotouč k Ambrozovi, který poslal hosty do dvoubrankového vedení. O čtrnáct sekund později však domácí zásluhou Löffelmanna snížili opět na rozdíl jediné branky. Královodvorským znovu narostla křídla a několikrát Pospíšilovi zle zatopili. Ten však uzamkl svoji klec a žádný další gól za svá záda nepustil, a to ani při tříminutové power play domácích, ač ho jednou zachránila i tyč.

Velmi důležité vítězství přiblížilo Rakovník záchraně, na kterou myslí Vladimír Soukup především. „Situace je nyní lepší, než byla před týdnem. Nahrály nám totiž i prohry Boleslavi a Příbrami. Teď to chce doma vyhrát s Boleslaví a pojistit si záchranu. Zatím jsme na zemi a cesta do play off bude ještě složitá. Museli bychom totiž nejspíš vyhrát i v Popovicích, což není vůbec snadný úkol," ví Soukup.

Rakovnický kouč Otakar Vejvoda si pochvaloval výkon brankáře Pospíšila, kterého podpořili i jeho spoluhráči. „Takto těžké zápasy bez dobrého výkonu gólmana nejdou zvládnout a Pospec byl opravdu vynikající. Hodně mu ale pomohli i jeho spoluhráči, kteří hráli zodpovědně, dodržovali taktické pokyny a bylo to hodně kolektivní," těšilo Vejvodu, který ocenil i výkon domácích. „Domácí jsou na tom technicky velice dobře, odvedli výborný výkon a moc se mi líbili. Já jsem je jako tým viděl poprvé, ale většinu kluků jsem znal, mančaft mají opravdu kvalitní."

Rakovnické hokejisty čeká v neděli od 17:30 domácí duel proti rezervě Mladé Boleslavi, v němž si mohou zajistit záchranu a přiblížit se play off.

Branky: Veselý, Löffelmann – Kounovský 2, Ambroz. Vyloučení: 5:6 + Pánek (HK) a M. Gebhart (Rak) oba 10 minut. Rozhodčí: Kedra, P. Karda, Z. Karda. Přesilovky bez využití. Diváků: 110.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Krejčí, Zuska – O. Gebhart, Bauer, M. Gebhart – Vyskočil, Vošta – Vostárek, Kounovský, Tolkner – T. Petráček, Větrovec – Chvojka, Ambroz, Nosek – V. Petráček, Šámal.