Mladá Boleslav B – HC Rakovník 8:6 (1:1, 4:2, 3:3)

Zápas začal pro Rakovník, jak nejlépe mohl. Stačilo uběhnout pouze čtrnáct vteřin a už se podařila první trefa, když Ullrych dostal přihrávku od Kounovského a poslal svůj tým do vedení – 0:1. Pak ale přišla hra v oslabení. Rakovník hrál pouze ve třech a i domácí jásali. V 6. minutě srovnali na 1:1. Do konce první třetiny si ještě vytvořil šanci Kounovský, který jel sám, také Rambousek a Douda mohli navýšit, ale nikdo neproměnil.

Do druhé třetiny nastoupili Rakovničtí obdobně, jako do té první. Uběhla půl minuta a radovali se z gólu Kounovského, kterému nahrál Ullrych – 1:2. Soupeř se nestačil rozkoukat a chystal se další gól po ose Hoffmann – Gebhart a Ambroz. Poslední zmiňovaný uklidil puk za záda boleslavského gólmana – 1:3. Ale uběhly sotva dvě minuty a soupeř snížil ve své přesilovce na 2:3. Když už to měli tak pěkně rozběhlé, tak minutu nato přidali rovnou ještě jednu trefu a bylo srovnáno – 3:3. Hostům to trošku ubralo na chuti, kdežto soupeř pokračoval v tlaku, obstřeloval branku ze všech pozic až to tam nakonec dvakrát padlo v rozmezí tří minut – 5:3.

Začátek poslední třetiny vypadal bledě. Obrana vyráběla chybu za chybou a soupeř trestal dalším gólem – 6:3. Rakovník se dokázal ještě vzchopit a vytvořil si několik dobrých střeleckých příležitostí. Nejprve jel Ullrych sám na brankáře, ale neproměnil. Až na druhý pokus Ullrych po nahrávce Ságnera snížil – 6:4. O něco později už to vypadalo zase lépe, když na rozdíl jediné branky upravil skóre Ambroz – 6:5. V 58. minutě Boleslav zase odskočila na 7:5. Vzápětí se trefil po nahrávce od Kounovského Ullrych, jenž vstřelil svou třetí branku utkání – 7:6. Deset vteřin před koncem rakovnická lavička odvolala brankáře, ale soupeř vyhrál buly, ze kterého rovnou dal i osmý gól – 8:6.

HC Rakovník: Krása (30. Jirátko) – Banič, Mikeš, Ullrych, Kounovský, Ságner, Hošek, Krejčí, Rambousek, Vobr, Karel, Kotál, Gebhart, Ambroz, Hoffmann, Skružný, Košatka. Diváků: 30. Vyloučení: 5:5. Hlavní rozhodčí: Čáp.

Nyní vstupují rakovničtí hokejisté do zápasů play–off. Jejich soupeřem budou Žabonosy, proti kterým se představí na domácím ledě v neděli od 18 hodin.