Ani vánoční odpočinek nepřiměl hráče přípravky HC Rakovník, aby své soupeře trochu šetřili a dali jim šanci.

HC Rakovník – HC Kutná Hora 9:3 (5:0, 2:1, 2:2)
První třetina patřila jako vždy pouze rakovnickým hráčům. Ti do zápasu vstoupili s velikým odhodláním a touhou po vítězství. Rakovničtí dobývali branku soupeře z každé pozice. Kutnohorští nemohli tento nápor a skvěle se pohybující domácí hráče dlouho vydržet a pár minut později inkasovali. Během první třetiny nadělili domácí hostům pět branek a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Druhé dějství bylo přeci jen trošku více vyrovnanější, neboť vedení o pět branek dodávalo domácím klid a také si mohli dovolit individuální akce. Domácí brankář inkasoval ve druhé třetině první branku v tomto duelu, ale jeho spoluhráči na to odpověděli dvěmi brankami do sítě kutnohorského týmu.

Začátek posledního dějství byl v rukou hostů. Ti nechtěli odjet pouze s jednou vstřelenou brankou, a tak se tlačili do rakovnické třetiny. Jejich snažení bylo sladce odměněno. Dokázali vstřelit dvě branky. A snížit tak výsledek na rozdíl čtyř branek. To se ovšem nelíbilo domácím útočníkům. Ti neváhali a svého soupeře zatlačili zpět do jeho třetiny. Rakovničtí z dlouho trvajícího tlaku vstřelili branku na 8:3. To ovšem na hosty nestačilo. Ti nesložili zbraně, ale naopak dále bojovali. A tak v závěru rakovnický tým upravil poslední brankou výsledek zápasu na konečných 9:3.
Branky: Truksa 5, Vostárek 2, Vostrý, Slavík.

HC Rakovník: Sýkora – Krejčí, Kraft, Cajthaml, Kreps, Povolný, Slavík, Staněk, Šíma, Truksa, Vostárek, Vostrý.
Trenér: Marian Turek
HC Kutná Hora: Karásek – Beran, Ještělzek, Šurych, Macháček, Chalupa, Kačerovský, Konečný, Brubec, Hřibík, Pilný. (elm)