S hokejisty z Jesenice u Prahy nemají rakovničtí borci příliš dobré zkušenosti. V minulé sezoně od nich dostali sedmičku venku a osmičku doma. O to je první vítězství v sezoně cennější.

Zajížděl totiž do Jesenice u Prahy, a ta je schopna každoročně sestavit silné mužstvo. Navíc rakovničtí lední hokejisté neuměli na toto družstvo v minulosti příliš hrát. Svědčí o tom i výsledky z loňské sezony, kdy jim Jesenice nastřílela u sebe doma sedm a v odvětě v Rakovníku osm gólů.
Jenže první zápas sezony byl úplně o něčem jiném. Rakovník se strefil do sítě Jesenice celkem pětkrát, soupeř pouze korigoval ve druhé třetině jedinou trefou.


HC Jesenice – HC Rakovník 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)


Devátá minuta první třetiny Rambousek maže Vobrovi a ten se nemýlí. Dvě rány do vazu Jesenickým přišly v minutě sedmnácté. To se nejdřív strefil Petržilka po nahrávce Brejníka a ihned po rozehrání našel Rambousek Skružného a bylo to už 0:3.

První vteřiny druhé třetiny našly rakovnické hráče ještě v nedbalkách. Přišla první a zároveň jediná korekce skóre domácích. Ve 34. minutě po Petržilkově nahrávce a Šešinově střele to bylo opět o dva góly. Druhá třetina jinak byla ve znamení promarněných rakovnických šancí. Šešina nevyužil sólo, Kotál M. a Rambousek volili raději přihrávku místo střely – hrálo se prostě na krásu. Rakovnický celek jednoznačně dominoval.

Ve třetí třetině definitivní podobu výsledku pak dal ve 45. minutě Hošek po nahrávce skvěle hrajícího Petržilky. To už ambiciózní tým Jesenice neunesl – hodně fauloval, diskutoval – a byl vylučován. Podobně často ale trestnou lavici zahřívali i Rakovničtí. Zápas se dohrával s důrazem na opatrnost, aby se nikdo nezranil – je přeci jenom začátek soutěže. „Mužstvo k mimořádnému výkonu strhl výkon první lajny. Kombinovalo se, hodně bruslilo. Výsledek 1:5 se může zdát vysoký, ale my jsme soupeře vlastně vůbec k ničemu nepustili, tedy kromě nekoncentrovanosti na začátku druhé třetiny. Dobře ale nehrála pouze první lajna, ale celý kolektiv,“ nešetřil chválou vedoucí mužstva Vladimír Soukup. Podle něho za výsledkem, který umožňuje mírný optimismus i do dalších kol, je i kvalitní doplnění týmu před sezonou. Navíc v hledáčku je i další kvalitní útočník z Hvězdy Praha Železňák. „Cíle má stále stejné, aby na nás lidé chodili a aby se bavili. Asi bychom se nebránili ani vyšší soutěži, ale je to o penězích. Máme sice dobré sponzory, ale hrát II. ligu by potřebovalo ještě jednoho a hlavně silného,“ dodal k cílům mužstva HCR pro letošní sezonu Soukup.


Statistika: Vobr (1+0), Petržilka (1+2), Skružný (1+0), Rambousek (0+2), Brejník (0+1), Šešina (1+0), Hošek (1+0).

Sestava HCR: Krása – Kotál, Karel – Vobr, Skružný, Rambousek – Brejník, Hošek – Petržilka, Šešina, Kučera – Opat O., Tichý – Dolhý, Petrželka, Kozák – Petržilka, Pospíšil J., Ságner. Trenér: Zdeněk Hrabě.