To moc dobře věděl i rakovnický hokejbalista Jan Pospíšil. „Je to škoda, mohli jsme zápas vyhrát za tři body, ale koncovka nás tentokrát zradila. Ve hře pět na pět Kovo nepředvedlo až na úvod takřka nic. Bohužel, taháme to po rozích a finální přihrávky nám chybí. Pokusíme se na tom zapracovat."

Rakovničtí nezačali vůbec dobře, Kovo je přitlačilo, vyhrávalo osobní souboje a domácí musel několikrát zachránit gólman Gerlich. „Vůbec jsme se nemohli dostat do hry. V pauze jsme si k tomu něco řekli a pomohlo to. Byli jsme rychleší, dřív u balonku, soupeře jsme k ničemu moc nepustili a naopak jsme si řadu šancí vypracovali," kvitoval proslov v kabině Pospíšil. Přestože byli Ráčci lepší, z brejku inkasovali dost nešťastnou branku. Ta je ale nezlomila a dál se tlačili před gólmana hostů. Ten však stejně jako Gerlich předvedl velmi dobrý výkon a dlouho držel naděje svého týmu na plný bodový zisk. 

Ve třetí části si Ráčci vypracovali místy drtivý tlak a ve 12. minutě byli odměněni. Míček dotlačil za brankvou čáru Martin Tvarůžek. V závěru došlo ještě k pěstnímu souboji mezi Pospíšilem a Miroslavem Fraňkem, ve kterém měl navrch domácí borec. „Jeden kluk z Kova dal Cáfovi pěstí zezadu, tak jsme mu to oplatil. Do toho naběhl Franěk, který se pořád chtěl prát, ale nakonec utíkal," smál se Pospíšil.

V samostatných nájezdech prokázali větší um rakovničtí borci, když rozhodující nájezd dal Martin Tvarůžek. 

„Je to už čtvrtá remíza za sebou, takže trochu ohraná písnička. Měli jsme na víc, ale i dva body bereme. Nejdůležitější je, že je vidět nějaký progres ve hře. Oproti loňsku to má nějaký systém a řád," řekl Pospíšil, který neopomněl pochválit i gólmana Leoše Gerlicha: „Odchytal výborný zápas."

HBC Rakovník: Gelrich (Polakovič) - Suchý, Sunkovský, Cafourek, O. Tvarůžek - Pechanec, M. Tvarůžek, Sýkora - Pospíšil, Švancar, Schnaubelt - L. Martínek, Hildebrand, Kopecký - Kučaba.