„Nadále si myslím, že za špatnými výsledky nestojí trenér Jan Svitavský. Udělal toho pro rakovnický hokej velmi mnoho a měl i nadále naši plnou podporu," nechal se slyšet Jaroslav Gebhart.

Kromě toho klub chystá příchod dalších posil. Už nyní v domácím utkání proti Benešovu, které Rakovník prohrál 4:6, se představil novic Tolkner z PZ Kladno, v minulém roce ovšem působil v Králově Dvoře, kde vyhrál také kanadské bodování.

Za špatnými hokejovými výsledky je podle fanoušků rakovnického hokeje špatná atmosféra v kabině. S tím ale tak úplně nesouhlasí Jaroslav Gebhart. „Přirovnal bych to k otázce, zda bylo dříve vejce, či slepice? Byla špatná nálada v kabině dříve než špatné výsledky, nebo naopak?" opáčil.

Kromě hledání nového trenéra a dalších posil se v rakovnickém hokeji projevuje absence talentů a také některých mládežnických kategorií. Rakovničtí sice mají juniorský tým, ovšem bez kvalitních hráčů, kteří by mohli A-týmu vypomoci. Situace by se mohla alespoň trochu změnit k lepšímu už na začátku příští sezony.

„Plánuji navrhnout zřízení rezervního týmu. V současné době totiž krajskou ligu mohou hrát jen kvalitní a zkušení hokejisté. Soutěž má dobrou kvalitu a uchytí se v ní většinou jen junioři s extraligovou či ligovou minulostí. Naši junioři sice chodí trénovat s A-týmem, ale připraveni zasáhnout do zápasu nejsou, chybí nám kvalitní hráči. Rezervní tým by sloužil k tomu, aby se zde právě junioři rozehráli, abychom si podrželi naše odchovance," nastínil možné řešení problému Jaroslav Gebhart. Vedení klubu bude navíc vzniklou situaci řešit na valné hromadě, která zasedne 9. listopadu.

BOJ O ZÁCHRANU

Že se bude rakovnický klub potácet na dně tabulky po sedmi utkáních bez jediné výhry, čekal jen málokdo. Navíc vedení klubu si v létě pochvalovalo letní přípravu mužstva, které je fyzicky výborně připravené a se soupeřem dokáží rakovničtí hokejisté bruslit celý zápas. Zatímco ale na přelomu července a srpna vedení klubu pomýšlelo na boj o mety nejvyšší, nyní se řeší záchrana elitní krajské soutěže. Jak již bylo zmíněno, po sedmi kolech má Rakovník na svém kontě pouhopouhé dva body za uhrané remízy, kdy ale následně padl dvakrát v samostatných nájezdech. Ve zbylých pěti utkáních Rakovničtí prohráli v základním čase.

HLEDÁ SE STŘELEC

Přitom výkony rakovnického mužstva nejsou tak špatné. V nedělním utkání proti druhému Benešovu byli Rakovničtí lepší a i aktivnější, vytvořili si i řadu šancí. Ovšem místo jejich proměnění je následně sráží fatální hrubé žákovské chyby a soupeři tak darují vyrovnání a otočení skóre. Jako nyní v nedělním utkání.

„Začali jsme dobře a po hezké akci Tomáše Petráčka jsme šli do vedení. Ve 25. minutě jsme však dostali vyrovnávací branku, a přestože jsme o pět minut později díky nové akvizici Tolknerovi vedli, hosté stačili do konce druhé části i podruhé srovnat," řekl vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup. Ten popsal vstup Rakovnických do třetí části jako „děs a běs". „Hned po patnácti sekundách jsme inkasovali a po čtyřech minutách Benešov odskočil na rozdíl dvou branek. Poté jsme se zmátořili a během chvíle jsme stihli vyrovnat. Následně jsme šli několikrát sami na bránu, ale místo obratu přišla špatná rozehrávka brankáře a Benešov šel opět do vedení, které ještě zvýšil, když jejich hráč přestřelil bránu, puk se odrazil od mantinelu do Ságnera a od něj doputoval do brány. Dostáváme laciné góly a přitom umíráme na neproměňování šancí," litoval Soukup.