HC Rakovník – HC Lev Benešov 3:6 (0:1,2:1,1:4)

Již ve 3. minutě prvního čtvrtfinálového duelu měl obrovskou šanci rakovnický Kounovský, který se po vysunutí T. Petráčka dostal do samostatného úniku, ale zkušený forward v sobotu neměl střelecký den, když po několika minutách v další obrovské šanci opět selhal. Šance měl však i Benešov a v 10. minutě se mu podařilo dopravit s pomocí faulu puk do branky. Rozhodčí nejprve gól uznali, avšak následně ho po několikaminutové debatě odvolali. V 17. minutě se však hosté dočkali i regulérního gólu, jehož autorem byl Kočí – 0:1 Mezitím měli domácí další stoprocentní šance, ve který však postupně neuspěli O. Gebhart, Tolkner, ani Nosek.


Prostřední třetina se velmi protáhla, když emotivní zápas byl často přerušovaný kvůli neustálým potyčkám. „Celý zápas se to neustále pralo, hlavně ve druhé části byla hra pořád přerušovaná a takto se nedalo hrát. Jeden divák se pak pošťuchoval s benešovskými hokejisty i v šatně a bylo to opravdu velmi vyhrocené. Rozhodčí Čáp zápas absolutně nezvládl a pískal špatně na obě strany," kroutil hlavou Vladimír Soukup a pozastavil se nad jedním z mnoha incidentů. „Tolknerovi například protihráč sekl hokejkou kousek od obočí, že ho museli zašívat a rozhodčí na to řekl, že si to udělal sám. Já jsem mu pak po zápase řekl, aby k nám už dlouho nejezdil."


Druhá třetina, která se protáhl na 50 minut, patřila domácím. Ve 26. minutě se po přihrávce Ságnera prosadil O. Gebhart – 1:1. Ve 30. minutě sice vrátil hostům vedení Holeš, avšak ti se z něj dlouho neradovali, když o tři minuty později vyrovnal V. Petráček, kterému na modrou nabil Tolkner – 2:2.


Vstup do třetí části se Rakovnickým povedl náramně, když Tolkner, kterému přiťukl Kounovský, poslal domácí poprvé do vedení – 3:2. Benešovští však přidali na obrátkách a o dvě minuty později vyrovnal Holánek, který odstartoval hostující kanonádu – 3:3. V 46. minutě strhl vedení na stranu Benešova Fedoročko a hned vzápětí přidal pátou branku hostí Holánek. Domácí se pokoušeli s výsledkem něco udělat, vypracovali si i několik nadějných příležitostí, avšak Benešovské držel nad vodou brankář Štěpánek, který nevídaným způsobem zabránil téměř jistému gólu. „Ležel na zádech jako Hašek a s rukou nad hlavou chytil puk," poděkoval gólmanovi trenér Lvů Pavel Dvořák. Rakovničtí inkasovali ještě jeden gól, když v poslední minutě pečetil vítězství hostů svým druhým gólem Holeš – 3:6.

Branky a nahrávky: 26. Gebhart (Ságner), 33. Petráček (Tolkner), 41. Tolkner (Kounovský) – 17. Kočí (Sládek), 31. Holeš (Holánek, Korvas), 43. Holánek (Holeš), 46. Fedoročko (Babický, Starec), 47. Holánek (Starec), 60. Holeš (Starec). Třetiny: 0:1, 2:1, 1:4. Rozhodčí: Čáp – Doskočil, Frühauf. Vyloučení: 9 + Kotál 10 min. osobní trest – 12. Diváků: 400.


HC Rakovník: Burgr (Řenč) – Krejčí, Zuska – O. Gebhart, Bauer, Ságner – Vyskočil, T. Petráček – V. Petráček, Kounovský, Tolkner – Kotál, Mikeš – Grill, Ambroz, Nosek – Vošta , Šámal – M. Gebhart, Chvojka.

HC Lev Benešov – HC Rakovník 3:2 (2:1,0:0,1:1)

Pokud chtěli rakovničtí hokejisté pomýšlet na postup do semifinále, museli na ledě Benešova bezpodmínečně vyhrát, aby si vynutili alespoň prodloužení. Přestože Vejvodovi svěřenci podali velmi bojovný výkon a dvě třetiny byli jasně lepší, prohráli s Benešovskými i podruhé a sezona pro ně skončila. Benešovští lvi v semifinále vyzvou Mělník, který vyřadil Rytíře z Vlašimi. Více informací o utkání vám přineseme zítra.

Branky a nahrávky: 12. Babický (Kočí), 20. Starec (Holánek, Fedoročko), 59. Starec – 6. Petráček, (Vyskočil), 43. Petráček (Kounovský). Třetiny: 2:1, 0:0, 1:1. Vyloučení: 5:6, Babický (Bn) a Tolkner (R) 2 + 2, Gebhart (R) 2 + 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 600.


HC Rakovník: Burgr (Řenč) – Krejčí, Zuska, Vyskočil, T. Petráček, Kotál, Mikeš, Vošta, Šámal – O. Gebhart, Bauer, Ságner, V. Petráček, Kounovský, Tolkner, Grill, Ambroz, Nosek, M. Gebhart, Chvojka.