Ani Rakovnickým však motivace nechybí. Po devítizápasové vítězné jízdě přišlo probuzení v podobě prohry na stadionu posledních Poděbrad. Hokejisté s rakem na prsou tedy jistě budou chtít své zaváhání napravit a právě duel s kvalitním soupeřem jim může ukázat, jak na tom doopravdy jsou. Že to bude těžký zápas, očekává i trenér rakovnických hokejistů Jan Svitavský:

„Od utkání očekávám lítý boj, tedy alespoň doufám. V minulém kole jsme po devíti vítězných utkáních prohráli, myslím si, že v pravý čas, neboť nás tato porážka dostala na správnou vlnu a asi jsme ji i potřebovali. Trochu jsme potrénovali a věřím, že předvedeme v utkání s Černošicemi pěkný hokej," řekl Jan Svitavský, který tak navázal na slova vedoucího mužstva Vladimíra Soukupa že „prohra někdy znamená výhru".

Černošice až doposud vévodily tabulce krajské ligy, avšak v posledním kole přišlo nečekané zaváhání s Vlašimí, se kterou doma prohrály 2:3 a přepustily tak první místo Velkým Popovicím. „Snažím se sledovat všechny výsledky našich soupeřů a tudíž jsem zaznamenal i překvapivou prohru Černošic doma s Vlašimí. Velmi mě to překvapilo i z důvodu, že my jsme jim nedávno nastříleli čtrnáct branek, ale to svědčí jen o tom, jak je tato soutěž vyrovnaná a každý může porazit každého. Mužstva mají kádry založené na několika zkušených hráčích z vyšších soutěží, kteří pokud chybí z pracovních nebo jiných důvodu, je to znát. Nehrají zde žádní profesionálové, tudíž nikdy nevíte, s jakým kádrem a formou soupeř přicestuje, a proto vzniká mnoho nečekaných výsledků," nechal se slyšet Jan Svitavský a zavzpomínal na první měření sil s Černošicemi v sezóně. „My jsme tam prohráli 9:6 a pamatuji si, že domácí měli několik mladých a velmi dobrých bruslařů. Černošice předvedly solidní výkon, a proto očekávám i v neděli těžké utkání."

V posledním souboji v Poděbradech nemohli nastoupit Tomáš Vyskočil a Petr Kounovský a rakovnický trenér tak musel první formaci přeskládat. „Nyní bychom měli být opět kompletní. Vyskočil i Kounovský se vrací opět do sestavy, k dispozici by měl být i Větrovec," dodal Jan Svitavský.

Podaří se rakovnickým hokejistům vrátit na vítěznou vlnu a bodově se přiblížit vedoucímu duu Černošice – Velké Popovice?
To se dozvíme již tuto neděli, utkání začíná od 17:30.