HK Králův Dvůr – HC Rakovník 6:2 (2:1,3:0,1:1)

Hokejisté Králova Dvora nastoupili proti Rakovnickým s velkým odhodláním, neboť až do poslední chvíle bojovali o postup do vyřazovací části. Hosté naopak přijeli s torzem bez tří obránců a útočníka Kounovského a již předem tedy bylo jasné, že utkání nebude pro Rakovnické vůbec jednoduché. Přesto začali hosté bez bázně a hany a jejich snaha vyústila v úvodní gól, když Hegenbart našel Ambroze, který poslal svoje mužstvo do jednobrankového vedení – 0:1. O necelé dvě minuty později však nováček v rakovnické sestavě Kiss neuhlídal hráče domácích a ten jeho zaváhání dokázal využít 1:1. Vyrovnávací branka Rakovnické rozhodila, naopak domácí hráli jako o život a v 13. minutě se jim podařilo utkání otočit – 2:1.

Druhé dějství začalo podobně jako úvodní část a hosté se dostali do několika velmi dobrých příležitostí. V době, kdy měli Rakovničtí možnost přesilové hry, svoji šanci zahodil nejprve Král, který ze dvou metrů nedokázal prostřelit domácího gólmana, a hned po něm nebyl úspěšný ani Větrovec. Místo vyrovnání přišly tři rychlé údery hostů. V 33. minutě se nejprve ujali dvoubrankového vedení, které hned o minutu později ještě navýšili a po špatné rozehrávce bylo utkání prakticky rozhodnuto – 5:1.

V třetí části se již utkání pouze dohrávalo, neboť se domácí dozvěděli výsledek z Benešova, který jim sebral poslední naděje. Hosté Královodvorské několikrát přečíslili a ze svojí aktivity vytěžili přesilovou hru, kterou po Krejčího přihrávce využil Hegenbart a snížil – 5:2. Poslední slovo měli ale opět domácí, kteří v 45. minutě pečetili zápas na konečných 6:2. Zbylá čtvrthodina se již dohrávala pouze z povinnosti.

„Před utkáním nás skolila chřipka, která vyřadila tři obránce, a s tím se nedá hrát. Domácí naopak do poslední chvíle bojovali o play-off a po naší úvodní brance postupně přebírali otěže zápasu do svých rukou. Lépe bruslili a nakonec vstřelili tři rychlé branky, které rozhodly. Třetí část už se pouze dohrávala a nebyl to moc pěkný hokej. Nyní nás čeká příští víkend Vlašim a doufám, že se marodi do té doby uzdraví a budou na klíčové utkání k dispozici," nechal se slyšet vedoucí mužstva HC Rakovník Vladimír Soukup.

„Bohužel nás dostala chřipková epidemie a oproti období, kdy jsme hráli v nejlepší formě, nám chybělo šest hráčů základní sestavy. Do Králova Dvora jsme přijeli pouze se čtyřmi obránci a krok jsme dokázali držet pouze první třetinu. Domácí poté rozhodli třemi rychlými brankami a my už jsme neměli fyzické ani psychické síly utkání zvrátit. K rozhodujícímu dvojutkání s Vlašimí bychom měli být opět kompletní, přesto očekávám velmi těžký víkend. Ve Vlašimi chodí plný dům a požene domácí kupředu. Play-off je jiná soutěž a rozdíly mezi soupeři se tímto mažou," řekl před rozhodujícím soubojem sezony rakovnický kouč Jan Svitavský.

Vyloučení: 5:1
Diváci: 120
HC Rakovník: Pospíšil (40. Burgr) – Mikeš, Krejčí – Hegenbart, Ambroz, Král – Vošta, Větrovec – O. Gebhart, Bauer, Chvojka – Ságner, Važanský, Kiss. Vedoucí mužstva: Vladimír Soukup, trenér: Jan Svitavský