HK Kralupy nad Vltavou – HC Rakovník 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Do zápasu sedmého kola krajské ligy mužů v ledním hokeji vstoupili rakovničtí hokejisté smolně. Mikeš po vyhrané buly zajížděl za bránu, spolu s ním se přesouval i brankář Jirátko. Jenže Mikeš nevědomky ztratil kotouč a hostující útočník tak lehce otevřel skóre – 1:0. „Mikeš si nevšiml vody na kluzišti. Puk mu v ní zůstal,“ informoval vedoucí mužstva Vladimír Soukup a s úsměvem dodal: „Takže to byl velmi dobrý začátek.“

Rakovničtí ihned přidali na obrátkách a na kluzišti dominovali. „Byl to náš nejlepší výkon během této sezony. Noví hráči se sžili s týmem,“ komentoval Soukup.

A na vyrovnání nemusela hrtska rakovnických fanoušků čekat příliš dlouho. Již v čase 1:45 svítilo na ukazateli skóre 1:1, zkušený Vobr vybídl Ságnera. Uběhlo sotva dvaatřicet vteřin a Rakovničtí jásali znovu. „Douda přihrál na modrou Krejčímu, a ten propálil vše, co mu stálo v cestě,“ popisoval vedoucí branku Soukup. Hokejisté HC Rakovník byli k nezastavení. Lépe bruslili, byli důraznější, rychlejší, zkrátka tací, jak je známe z předchozí sezony. A bojovnost se rakovnickému mužstvu vyplatila. V sedmé minutě už to bylo 1:3. Trio Hoffman, Klaus, Douda předvedlo parádní akci na jeden dotek, když posledně jmenovaný umístil puk do sítě.

„I nadále jsme se tlačili za dalšími brankami, střílelo se z každé pozice, ale nic už tam nespadlo,“ řekl Soukup. Tři minuty před koncem prvního dějství se blýskl parádním zákrokem Jirátko, když zneškodnil únik kralupského forwarda.

Druhé dějství změnu nepřineslo. Rakovník se stále hnal dopředu, ale během druhé dvacetiminutovky vstřelil pouze jednu branku, a to ve 24. minutě, když své sólo zakončil parádně pod břevno Gebhart – 1:4.

„V závěru druhé třetiny vyslal tvrdou střelu na branku domácích mladý Šmíd. Jeho střela se odrazila od tyče do tyče a následně ven,“ vylíčil další brankovou příležitost Soukup.

Poslední dějství nezačalo pro rakovnické barvy dobře. Kralupští po zaváhání Baniče u mantinelu snížili na rozdíl dvou branek. Odpověď z rakovnického tábora však přišla záhy. V čase 43:19 vybídl Ságner Noska, ten střelou z úhlu od mantinelu propálil kralupského brankáře – 2:5.
„Bylo vidět, že se konečně projevili noví hráči, kteří hráli druhou ligu a také ti, které jsme angažovali na střídavý start z juniorské ligy z Kladna. Předváděli jsme výkon jako nikdy ještě v této sezoně,“ komentoval spokojeně utkání Vladimír Soukup.

Rakovnickým hokejistům patří s deseti body šestá příčka, na lídra soutěže HC Slavoj Velké Popovice ztrácejí jedenáct bodů.

V dalším kole přivítá HC Rakovník na svém kluzišti již ve čtvrtek 28. října mužstvo Králova Dvora. Buly se vhazuje v 17.30. Přijďte podpořit rakovnické hokejisty.

HC Rakovník: Jirátko (připraven Schröder) – Banič, Mikeš – Ságner, Kounovský, Nosek – Krejčí, Šmíd – Hoffman, Klaus, Douda – Karel, Kotál – Hrabě, Pištěk, Gebhart – Vobr, Kozák. Trenér: Zdeněk Hrabě
Vyloučení: 7:7