Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Rakovničtí hokejisté vyhráli i podeváté

Rakovník – Vítězná série rakovnických hokejistů trvá i nadále. Nezastavila je ani Jesenice, která však byla pro domácí především v první třetině těžkým soupeřem. V prostřední části se domácí dostávali do častých brejkových situací, některé proměnili, a to nakonec rozhodlo. Díky devátému vítězství v řadě se Rakovničtí posunuli již na druhé místo krajské ligy.

11.1.2016

HC Rakovník - HC Jesenice 9:4Foto: Josef Rod

HC Rakovník – HC Jesenice 9:4 (1:1, 6:2, 2:1)

„Očekávali jsme těžký a vyrovnaný zápas, soupeř přijel s velkým sebevědomím a od úvodního buly ho byl plný led," uvedl vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup.
Rakovničtí hokejisté v úvodní části často nevěděli, kam dřív skočit, avšak díky dobře chytajícímu brankáři Burgrovi, který nahradil Pospíšila, dlouho odolávali. Naopak se mohli ujmout vedení, ale Ságner v samostatném úniku trefil pouze tyč. V závěru 7. minuty se aktivní hosté ujali vedení – 0:1. Hra se poté vyrovnala a v čase 13:02 se srovnalo také skóre. Hegenbart našel Kounovského, ten přiťukl Královi, který svůj samostatný nájezd zakončil blafákem do šibenice – 1:1. „Král musel po čtyřiceti minutách skončit, neboť měl horečku, ale i tak předvedl dobrý výkon. To samé se dá říci i o Ondrovi Gebhartovi, který ho nahradil v poslední části," kvitoval šířku kádru Vladimír Soukup.

Domácím hokejistům se vůbec nevydařil vstup do druhé části a po 52 sekundách hry opět prohrávali – 1:2. „V této chvíli to s námi nevypadalo vůbec dobře, hosté měli i další šance, měli tam i břevno a tyč. Navíc jim rozhodčí neuznal ve sporném momentě gól, neboť ztratil puk z dohledu a pokud by šli do dvoubrankového vedení, kdo ví, jak by to skončilo. Klíčové bylo, že jsme se otřepali a brzy vyrovnali. Dnes nám velice dobře zahrála první lajna, která zaznamenala z devíti branek sedm," prozradil rozhodující okamžik utkání Vladimír Soukup. V 22. minutě po pěkné kombinaci na jeden dotek našel Hegenbart Vyskočila, ten posunul na Kounovského, který vyrovnal – 2:2. Poté mohl Grill přehoupnout vedení na domácí stranu, ale samostatný únik proměnit nedokázal. Mrzet ho to však nemuselo, neboť v 26. minutě opět úřadovala první formace. Po akci Hegenbarta a Kounovského se trefil obránce Vyskočil a domácí se poprvé v zápase ujímají vedení – 3:2. V čase 29:03 našel Vyskočil Krále, ten vyslal do brejku Kounovského, který se nemýlil – 4:2. Další samostatný únik proměnil v 36. minutě Chvojka. Asistenci na tomto gólu si vedle Kotála připsal i brankář Burgr. Po několika sekundách se hosté dočkali snížení, avšak neuběhly ani dvě minuty a jak jinak než ze samostatného nájezdu zvýšil Hegenbart na 6:3. Sérii samostatných nájezdů druhého dějství dovršil několik sekund před sirénou Ságner – 7:3.

Třetí části začala obezřetně, hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat a ve 46. minutě se dočkali snížení – 7:4. Drama odmítl po krásné sólové akci Burgr – 8:4. Početné publikum hnalo domácí hokejisty do útoku a po akci Kounovského a Hegenbarta vstřelil devátou branku Rakovnických Vyskočil – 9:4. V tu chvíli volali diváci po desítce, která nakonec odolala. Domácí hokejisté dokázali v posledních třech duelech nasázet soupeřům 31 branek a díky vítězné šňůře devíti utkání se dostali již na druhé místo krajské ligy.

„O našem vítězství rozhodla druhá třetina. Zápas byl velice vyrovnaný, soupeř dobře bruslil a dnes to bylo úplně o něčem jiném než v minulém kole s Vlašimí. Naštěstí se nám podařilo proměnit několik brejků v druhé části a Jesenici jsme dokázali odskočit.Většinu našich branek vstřelili zkušení hráči a velmi dobře zachytal i Burgr, který vystřídal Pospíšila a jsem rád, že se oběma brankařům daří. Utkání mělo náboj, bylo hezké pro diváky a mělo solidní úroveň. Máme však stále na čem pracovat, především na obraně středního pásma. I tak jsem ale s výsledkem i předvedenou hru spokojen. Nyní nás čekají poslední Poděbrady, což nebude žádné lehké utkání. Doma jsme prohráli 2:1 a ač jsme nyní favorité, přistoupíme k zápasu s pokorou," nechal se slyšet trenér HC Rakovník Jan Svitavský.

Diváci: 330
Vyloučení: 2:4
HC Rakovník: Burgr (Pospíšil) – Vyskočil, Kříž – Hegenbart, Kounovský, Král – Mikeš, Kotál – Ságner, Bauer, Chvojka – Zuska, Krejčí – Ambroz, Klaus, Grill – Vošta, O. Gebhart. Trenér: Jan Svitavský, vedoucí mužstva: Vladimír Soukup.

Autor: Josef Rod

11.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Celkem na úseku dálnice D6 bouralo 42 aut.
41

Silnici na Kladensku a Praze-západ ochromily nehody více než čtyřiceti vozidel

Vlídný humor spisovatele Roberta Fulghuma zaplnil divadlo

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Že americký spisovatel Robert Fulghum baví čtenáře po celém světě, ty české nevyjímaje, se v pondělí v podvečer mohl přesvědčit každý, kdo alespoň nahlédl do sálu Tylova divadla. Bylo v něm plno. Nikdo si totiž nechtěl nechat ujít nejen scénické předčítání z autorovy knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka, ale také šanci ulovit spisovatelům autogram či společnou fotografii.

Na ranči U Bentleyho zakončí sezonu Hubertovou jízdou

Rakovník - K zakončení sezony jezdeckých závodů neodmyslitelně patří takzvaná Hubertova jízda. Ta se pořádá na počest patrona honu sv. Huberta, jehož svátek připadá na 3. listopad. Hubertovu jízdu pořádá i Simona Salamánková na Ranchy u Bentleyho v Lišanech.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Roztoky – Vůně Vánoc v centru Prahy bude letos středočeská. Vyplývá to z úterních informací společnosti Taiko, která je v metropoli tradičním pořadatelem trhů – včetně těch adventních. Jako strom pro Staroměstské náměstí byl vybrán smrk ztepilý, který vyrostl na soukromém pozemku v Roztokách u Křivoklátu, připomněla za firmu Hana Tietze.

Hředle zdolaly ve šlágru Olympii a jsou v čele

Rakovnicko – Okresní přebor Rakovnicka má nového lídra. Jsou jím Hředle, které ve šlágru 8. kola zdolaly rakovnickou Olympii 5:3. Nováček z Rynholce se po vynikajícím úvodu trochu zadrhl.