Rakovničtí nezvládli poslední minutu utkání

Rakovník/ Krajský přebor mužů vledním hokeji kračí mílovými kroky ke svému konci. Do konce zbývají pouhopouhá tři kola. V19.kole zajížděli hokejisté Rakovníka na kluziště rezervy Mladé Boleslavy. Ta udělala před zápasem taktický tah, když utkání přeložila způvodní haly, kde hraje svá utkání i Atým, na své treninkové kluziště, které má kanodskoamerické rozměry.

18.2.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Martin Kůs

HC Mladá Boleslav B– HC Rakovník 5:4 (2:2, 0:1, 3:1)

Rakovničtí hokejisté prvních pět minut bojovali spíše sami se sebou, neboť na menší kluziště nejsou zvyklí. Toho si byli mladoboleslavští hokejisté plně vědomi, a i proto si s hosty v první deseti minutovce dělali, co chtěli. Vprvní minutě se domácí ocitli ve dvou tutových šancích, které ale naštěstí pro Rakovník, nedokázali proměnit. V5.minutě se přeci jen ale skóre změnilo. Rakovnická obrana byla příliš vytažená a zapomněla za sebou domácí útočníky. Toho Mladoboleslavští dokonale využili a ujali se tak vedení– 1:0. Inadále byli hosté pod tlakem domácích hokejistů. Až vdeváté minutě dokázali Rakovničtí tvrdě udeřit. F. Pospíšil našel Petržílku a ten své sólo bravurně zakončil– 1:1. Domácí po obdržené brance přitvrdili a byl ztoho nakonec obrovský tlak, ale bez změny skóre. V16.minutě Rakovničtí ale opět inkasovali. Domácí dokázali využít početní převahu – 2:1. V19.minutě dokázali Rakovničtí opět smazat jednobrankový náskok hostů. Branka hostů padla jak jinak než ve vlastním oslabení, což je urakovnických hráčů asi už pravidlem. Šešina dokázal kolmou přihrávkou najít Macháče, který si sdomácím brankářem jednoduše poradil–2:2.

Vstup do druhé třetiny vyšel hostům na jedničku. Hosté si vytvořili celou řadu brankových příležitostí, ale nemýřili přesně. Ve velké šanci se ocitl rakovnický Rambousek, který se řítil sám na brankáře, ale bohužel nedal. Stejně si vedl ijeho spoluhráč Ságner, který také nedokázal přelstít brankáře domácích. Rakovničtí měli inadále otěže zápasu ve vlastních rukou, což potvrdila další velká šance hostů, kdy domácím bekům ujeli postupně Rambousek a Vobr, ale ani oni nedokázali vyzrát na mladoboleslavského brankáře. 29.minuta přinesla Rakovníku konečně kýženou vedoucí branku. Macháč se zmocnil kotouče, projel skoro celé kluziště a zavěsil pod víko– 2:3. Před koncem druhého dějství vysunul Petržílka Petrželku, který tvrdou střelou orazítkoval jen tyč domácí svatyně. Hostům zatrnulo několik vteřin před koncem druhé třetiny, kdy se domácí útočník řítil sám na Krásu, a ten musel vytáhnout ze své sbírky excelentní zákrok.

Úvod závěrečné třetiny vyšel lépe domácím. Ti hned vdruhé minutě orazítkovali branku hostí. Rakovničtí se snažili za každou cenu udržet těsný náskok a ještě nějakou branku vstřelit. Sice měli herní převahu, drželi kotouč více na svých holích, ale domácího brankáře zaměstnávali jen minimálně. Ve 47.minutě mohli rakovničtí fandové opět jásat, neboť se jejich tým ujal dvoubrankového vedení. Pěknou souhru předvedl Rambousek se Ságnerem, když prvně jmenovaný poslal puk do domácí svatyně– 2:4. V51.minutě se domácím podařilo vrátit do zápasu. Útočník Mladé Boleslavy ujížděl rakovnickým bekům po levé straně a tvrdou střelou po zemi překonal Krásu– 3:4. Soupeř se kontaktní brankou dostal na koně a začal více zaměstnávatobranu hostí. Včase 59:17 održeli Rakovničtí vyrovnávací branku, která byla stejná jako ta předchozí, jen stím rozdílem, že útočník střílel zpravé strany. Domácí si vzali oddechový čas a radili se, jak vyzrát na svého soka. Pokyn rakovnického trenéra byl naprosto jasný. Vyhrát buly, vyhodit kotouč zobranné třetiny a zbytek utkání dohrát ve třetině domácích. Jenže na kluzišti se stal přesný opak. Buly vyhráli domácí a včase 59:57 dokázali překonat hostujícího Krásu po páté–5:4.

„Dnes se nám nedařilo střelecky. Málo jsme stříleli a navíc jsme nedokázali proměnit tutové šance. Bohužel jsme dvakrát inkasovali vposlední minutě, ale to je přeci na hokeji krásné, že se dá výsledek otočit během minuty,“ komentoval utkání vedoucí Atýmu Vladimír Soukup.

HC RAKOVNÍK: Krása (Čepela)– Pospíšil F., Hošek, Rambousek, Šešina, Ságner– Müller J., Karel, Hovorka, Skružný, Vobr– Opat.O– Macháč, Petrželka, Petržílka– Kozák, Opat L., Pilík(elm)

Vyloučení 13:10

ROZHODČÍ: Hruška - Nevařil, Hranáč

Autor: Miroslav Elsnic

18.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 80 Kč Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Uklízeč/ka kanceláří a výrobních prostor. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, svědomitost, spolehlivost, důslednost., Pracovní náplň:, úklid kanceláří, sociálního zázemí, šatny, kuchyňky a menších výrobních prostor., , Praxe s úklidem výrobního závodu - vítána., , Vhodné pro matky na MD nebo důchodce., , Práce je na 1/2 úvazek - nástup možný ihned.. Pracoviště: Müller-technik cz s.r.o. provozovna lány, Zámecká, č.p. 122, 270 61 Lány. Informace: Jana Procházková, +420 313 515 298,727 841 499. Věda a výzkum - Věda a výzkum Chemičtí technici, chemici 35 000 Kč Chemičtí inženýři přístrojů, strojů a zařízení a specialisté v příbuzných oborech. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: znalost anglického jazyka slovem i písmem, velmi dobrou znalost práce na PC - technická kreativita, analytické schopnosti, schopnost pracovat s daty a informacemi, proaktivní přístup a otevřenost ke změnám v profesním růstu (ochotu se i nadále vzdělávat)., Nabízíme: podnikové stravování, podporu na ubytování, dovolenou v rámci zákona, příspěvek na dopravu atd., Způsob 1. kontaktu se zaměstnavatelem: e-mailem jitka.honzakova@ibs-sro.com. Pracoviště: Procter & gamble - rakona, s.r.o., Ottova, č.p. 402, 269 01 Rakovník 1. Informace: Jitka Honzáková, . Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 90 Kč Technici kontroly kvality, laboranti v ostatních průmyslových oborech Kontrolor/ka výrobků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: JEDNÁ SE O BRIGÁDU NA DPP !!!, , Pracovní náplň:, kontrolní činnost na výstupu zabaleného zboží., Kontrola defektů na výrobcích., Vstupní kontrola před zaskladněním., , Telefonický kontakt: Po - Pá od 9:00 - 14:00 hod.. Pracoviště: Müller-technik cz s.r.o. provozovna lány, Zámecká, č.p. 122, 270 61 Lány. Informace: Jana Procházková, +420 313 515 298,727 841 499. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 15 000 Kč Mechanici a opraváři nákladních automobilů automechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní úvazek: plný nebo zkrácený 30 hodin/týden., Náplň práce: opravy nákladních vozidel skupiny B - Iveco, Mercedes, opravy motorů, diagnostika poruch, mechanické práce, výměny a opravy jednotlivých dílů., Požadavek: minimálně 1rok praxe oboru., K dispozici garáž, možnost opravovat své vozy., Kontakt: telefonicky 608 959 707 od 8,00 do 14,00 hod. Mgr. Zuzana Pokorná nebo e-mailem pokorny.a@seznam.cz. Pracoviště: Pekárna kněževes, s.r.o., Pražská, č.p. 335, 270 01 Kněževes u Rakovníka. Informace: Zuzana Pokorná, +420 603 284 428.

Tatranu pomohlo zranění Asníka

Lány zcela propadly ve druhé půli

Rezerva SK se nese na vítězné vlně

Družec – To je jízda. Rezerva SK Rakovník vyhrála i zápas v Družci a nadále proplouvá soutěží bez ztráty jediného bodu. V tabulce krajské I.B třídy skupiny A jí pochopitelně patří vedoucí pozice. Hosté nejprve neproměnili pokutový kop, nakonec rozhodli v závěru.