Rakovničtí nezvládli poslední minutu utkání

Rakovník/ Krajský přebor mužů vledním hokeji kračí mílovými kroky ke svému konci. Do konce zbývají pouhopouhá tři kola. V19.kole zajížděli hokejisté Rakovníka na kluziště rezervy Mladé Boleslavy. Ta udělala před zápasem taktický tah, když utkání přeložila způvodní haly, kde hraje svá utkání i Atým, na své treninkové kluziště, které má kanodskoamerické rozměry.

18.2.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Martin Kůs

HC Mladá Boleslav B– HC Rakovník 5:4 (2:2, 0:1, 3:1)

Rakovničtí hokejisté prvních pět minut bojovali spíše sami se sebou, neboť na menší kluziště nejsou zvyklí. Toho si byli mladoboleslavští hokejisté plně vědomi, a i proto si s hosty v první deseti minutovce dělali, co chtěli. Vprvní minutě se domácí ocitli ve dvou tutových šancích, které ale naštěstí pro Rakovník, nedokázali proměnit. V5.minutě se přeci jen ale skóre změnilo. Rakovnická obrana byla příliš vytažená a zapomněla za sebou domácí útočníky. Toho Mladoboleslavští dokonale využili a ujali se tak vedení– 1:0. Inadále byli hosté pod tlakem domácích hokejistů. Až vdeváté minutě dokázali Rakovničtí tvrdě udeřit. F. Pospíšil našel Petržílku a ten své sólo bravurně zakončil– 1:1. Domácí po obdržené brance přitvrdili a byl ztoho nakonec obrovský tlak, ale bez změny skóre. V16.minutě Rakovničtí ale opět inkasovali. Domácí dokázali využít početní převahu – 2:1. V19.minutě dokázali Rakovničtí opět smazat jednobrankový náskok hostů. Branka hostů padla jak jinak než ve vlastním oslabení, což je urakovnických hráčů asi už pravidlem. Šešina dokázal kolmou přihrávkou najít Macháče, který si sdomácím brankářem jednoduše poradil–2:2.

Vstup do druhé třetiny vyšel hostům na jedničku. Hosté si vytvořili celou řadu brankových příležitostí, ale nemýřili přesně. Ve velké šanci se ocitl rakovnický Rambousek, který se řítil sám na brankáře, ale bohužel nedal. Stejně si vedl ijeho spoluhráč Ságner, který také nedokázal přelstít brankáře domácích. Rakovničtí měli inadále otěže zápasu ve vlastních rukou, což potvrdila další velká šance hostů, kdy domácím bekům ujeli postupně Rambousek a Vobr, ale ani oni nedokázali vyzrát na mladoboleslavského brankáře. 29.minuta přinesla Rakovníku konečně kýženou vedoucí branku. Macháč se zmocnil kotouče, projel skoro celé kluziště a zavěsil pod víko– 2:3. Před koncem druhého dějství vysunul Petržílka Petrželku, který tvrdou střelou orazítkoval jen tyč domácí svatyně. Hostům zatrnulo několik vteřin před koncem druhé třetiny, kdy se domácí útočník řítil sám na Krásu, a ten musel vytáhnout ze své sbírky excelentní zákrok.

Úvod závěrečné třetiny vyšel lépe domácím. Ti hned vdruhé minutě orazítkovali branku hostí. Rakovničtí se snažili za každou cenu udržet těsný náskok a ještě nějakou branku vstřelit. Sice měli herní převahu, drželi kotouč více na svých holích, ale domácího brankáře zaměstnávali jen minimálně. Ve 47.minutě mohli rakovničtí fandové opět jásat, neboť se jejich tým ujal dvoubrankového vedení. Pěknou souhru předvedl Rambousek se Ságnerem, když prvně jmenovaný poslal puk do domácí svatyně– 2:4. V51.minutě se domácím podařilo vrátit do zápasu. Útočník Mladé Boleslavy ujížděl rakovnickým bekům po levé straně a tvrdou střelou po zemi překonal Krásu– 3:4. Soupeř se kontaktní brankou dostal na koně a začal více zaměstnávatobranu hostí. Včase 59:17 održeli Rakovničtí vyrovnávací branku, která byla stejná jako ta předchozí, jen stím rozdílem, že útočník střílel zpravé strany. Domácí si vzali oddechový čas a radili se, jak vyzrát na svého soka. Pokyn rakovnického trenéra byl naprosto jasný. Vyhrát buly, vyhodit kotouč zobranné třetiny a zbytek utkání dohrát ve třetině domácích. Jenže na kluzišti se stal přesný opak. Buly vyhráli domácí a včase 59:57 dokázali překonat hostujícího Krásu po páté–5:4.

„Dnes se nám nedařilo střelecky. Málo jsme stříleli a navíc jsme nedokázali proměnit tutové šance. Bohužel jsme dvakrát inkasovali vposlední minutě, ale to je přeci na hokeji krásné, že se dá výsledek otočit během minuty,“ komentoval utkání vedoucí Atýmu Vladimír Soukup.

HC RAKOVNÍK: Krása (Čepela)– Pospíšil F., Hošek, Rambousek, Šešina, Ságner– Müller J., Karel, Hovorka, Skružný, Vobr– Opat.O– Macháč, Petrželka, Petržílka– Kozák, Opat L., Pilík(elm)

Vyloučení 13:10

ROZHODČÍ: Hruška - Nevařil, Hranáč

Autor: Miroslav Elsnic

18.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 4 684 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol Učitel/ka 1. stupeň. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 4684 kč, mzda max. 6107 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nezbytná kvalifikace dle zákona 563/2004 v platném znění., Kontakt: e-mailem skola@zsmutejovice.cz. Pracoviště: Základní škola mutějovice, Husova, č.p. 245, 270 07 Mutějovice. Informace: Marcela Mrzenová, +420 313 575 169.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 14 500 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Úklid interiérů a exteriérů firmy. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Požadujeme čistý trestní rejstřík., Kontakt: tel. 777038145 (Čtvrtek 11:00-13:00 hod.). Pracoviště: Družstvo stanislav- pracoviště pinie lubná spol. s r.o., 270 36 Lubná u Rakovníka. Informace: Šeiner, +420 777 038 145.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Úklid interiérů a exteriérů firmy. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Požadujeme čistý trestní rejstřík., Kontakt: tel. 777038145 (čtvrtek 11:00-13:00 hod.). Pracoviště: Družstvo stanislav- pracoviště pinie lubná spol. s r.o., 270 36 Lubná u Rakovníka. Informace: Šeiner, +420 777 038 145.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 25 470 Kč

Učitelé a vychovatelé pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami Učitel/ka střední školy. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25470 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jsme Střední škola, zaměřená na vzdělávání dospělých žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, trvale žijících v domovech sociálních služeb., Jedná se o pracovní poměr nebo dohodu o provedení práce na jeden rok s možností prodloužení., Hrubá měsíční mzda dle tarifu., Kontakt: tel. 773611167 nebo e-mailem gabriela.hebka@euroinstitut.cz, Hledáme: , a) Učitele odborných předmětů, b) Učitele odborného výcviku, c) Učitele střední školy, d) Speciálního pedagoga pro střední školu. Pracoviště: Euroinstitut, praktická škola a odborné učiliště - pracoviště, Samota ÚSP, č.p. 224, 270 33 Jesenice u Rakovníka. Informace: Gabriela Hebká, +420 773 611 167.

Z fotbalového utkání I.B třídy Loučeň - Pátek (4:0)
149

Loučeň slaví 125 let od založení

Henzély začal pohár zhurta, nastřílel čtyři fíky

Basketbalový Nymburk zaplnil poslední místo

Nymburk – ČEZ Basketball Nymburk, úřadující basketbalový mistr republiky zaplnil na své soupisce poslední volné místo pro sezonu 2018/2019, když podepsal roční smlouvu s Američanem Kendallem Smithem.

Štěrba ze Sigmy před největším duelem kariéry: Čekáme jiný zápas než doma

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Ještě na jaře sledoval tažení olomouckých fotbalistů za pohárovou Evropou jen z lavičky. Navíc z té karvinské, kde obránce Jan Štěrba hostoval, ale kýženého herního vytížení se nedočkal. Dnes nastoupí v kazašském Almaty k jednomu z největších zápasů své dosavadní kariéry.