HC Jesenice - HC Rakovník 6:2 (2:1, 3:1, 1:1)

„Začali jsme nemastně, neslaně. Sice jsme bruslili, ale bez jakéhokoliv systému," tak popsal vstup rakovnických hokejistů do utkání s domácí Jesenicí Vladimír Soukup, vedoucí rakovnického mužstva. Rakovničtí jakoby ani pořádně nevěděli, co hrát. V osmé minutě byl navíc vyloučen Vošta. „Oslabení jsme naštěstí ale přečkali, Burgr soupeře vychytal," řekl Vladimír Soukup. V desáté minutě už však mířili domácí přesně 1:0, a aby toho nebylo málo o minutu později už to bylo 2:0.

„Hráči byli zaskočení, místo nějakého systému jsme doslova jen krasobruslili," sdělil vedoucí mužstva Vladimír Soukup. Do hry vrátil rakovnické Chvojka, jenž si vzal na polovině puk, následně se uvolnil podél mantinelu, objel branku a zakončil nad rameno brankáře 2:1.

Jenže. Vstřelená branka hosty z Rakovníka k lepšímu výkonu nepřiměla. „Hráli jsme stejně, vůbec nic jsme si z první třetiny nevzali," pospal vstup rakovnického celku do druhého dějství Vladimír Soukup. V šestadvacáté minutě pak domácí využili zaváhání hostů a znovu vedli o dvě branky 3:1. O pět minut později rakovnický Klaus po přihrávce Vyskočila a Mikeše snížil znovu na rozdíl jedné branky 3:2. Jednogólový rozdíl ve skóre ale netrval dlouho. Po třech minutách Jeseničtí znovu navýšili skóre na rozdíl dvou branek, ve 36. minutě to již bylo 5:2.

„Obránci to brankářům příliš neusnadňovali, soupeř i jsme to dost ulehčili. Zatímco soupeř stínil, cpal se před branku, my jsme opravdu jen krasobruslili," komentoval průběh druhé třetiny Vladimír Soukup.

Závěrečná třetina rozhodně nebyla ve znamení zvrátit vývoj utkání ze strany rakovnického mužstva. Jeseničtí naopak vycítili, že hosté jsou s prohrou smíření. Zrychlili hru a kombinaci a v 53. minutě slavili šestý vstřelený gól. Poslední slovo v utkání měl ale rakovnický Chvojka, který svoji akci z první třetiny zopakoval a korigoval tak na konečných 6:3.

V dalším kole krajské ligy mužů v ledním hokeji přivítá HC Rakovník v neděli na svém kluzišti od 17.30 hodin Poděbrady, které ještě nezískaly ani jeden mistrovský bod a jsou v tabulce na posledním místě.

HC Rakovník: Burgr (35. Pospíšil) Mikeš, Krejčí Gebhart M., Klaus, Cukr Vošta, Vyskočil Ságner, Ambroz, Chvojka Zuska, Kříž Lipold, Bauer, Gebhart O., Kiss. Trenér: Jan Svitavský.