HC Rakovník - HC Sl. Velké Popovice 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)

„Klukům se daří pokračovat v nastoleném trendu. Bruslíme a také rychle kombinujeme. Kluci hrají nyní jako z partesu," nechal se slyšet Vladimír Soukup, vedoucí rakovnického A mužstva. Ten také vychválil výkon brankaře Burgra, který dostal v utkání přednost před Pospíšilem.

„Burgr chytil šanci doslova za pačesy. Naši hráli až moc dopředu, takže hosté hrozili zejména rychlými protiútoky. Buď stihl někdo soupeře dojet a kotouč urazit, nebo narazil na výborně chytajícího Burgra," vzkazoval po utkání na adresu gólmana vedoucí rakovnického mužstva.

Kdo přišel na utkání, rozhodně nelitoval. Už po necelých dvou minutách se totiž domácí příznivci radovali, když se prosadil po přihrávce Hegenbarta a Kříže Kounovský 1:0. Následně se několika dobrými zákroky blýskl domácí brankář. Domácí měli další šance na navýšení skóre, ovšem dočkali se až ve čtrnácté minutě. Hegenbart naservíroval kotouč na hůl Vyskočil, jenž z úhlu mířil přesně 2:0.

Ve druhé třetině ale divákům pořádně zatrnulo. Během deseti minut totiž hosté z Velkých Popovic výsledek utkání otočili a dostali se do vedení 2:3.

„Kluci nějak nechtěli bruslit, ubrali ve svém tempu. Soupeř toho okamžitě využil a začal nás trestat," komentoval dění ve druhé třetině Vladimír Soukup.

Naštěstí se ale podařilo rakovnických hokejistům včas vzpamatovat, hru vyrovnat a začít být znovu aktivnější. Jejich snaha o vyrovnání vygradovala několik desítek sekund před koncem druhé třetiny, když byl podražen obránce Mikeš. Hlavní sudí pak nařídil samostatné střílení. Mikeš s ním naložil velmi zkušeně. Střelou po zemi a mezi betony hostujícího gólmana vyrovnal 3:3. Na hostech bylo znát, že je branka do kabiny pořádně nalomila.

Do závěrečného dějství pak vstoupili domácí stejně jako do první třetiny, tedy velmi aktivně. „Kluci věděli, že na soupeře mají, hecovali se v kabině. Stejně tak jim promluvil i trenér do duše," popsal přestávku vedoucí Vladimír Soukup.

Už po necelých dvou minutách poslal rakovnické mužstvo do vedení útočník Král 4:3. V 55. minutě bylo na rakovnickém zimním stadionu znovu veseleji, když se po přihrávce Krejčího a Bauera trefil Kříž 5:3. Hosté se sice pokoušeli s výsledkem něco udělat, leč marně. Rychlé protiútoky totiž dokázal vychytat domácí Burgr, další šance nezužitkovali ani domácí. Poslední slovo v utkání měl více jak minutu před koncem Král. Hosté při power play vystřelili, kotouč zachytil brankář Burgr, který jej následně předal Královi. Ten přes celé hřiště nakonec trefil prázdnou klec 6:3.

„Byl to ale kuriózní gól. Kotouč, nebýt nerovnosti a kdyby se nepostavil, tak by do branky nedoklouzal. Hosté se snažili jej odvrátit, skákali šipku, házeli hokejku, ale marně. Burgr si tak připsal na své konto také asistenci," doplnil vedoucí mužstva Vladimír Soukup. Ten zároveň dodal, vzhledem k obrovské vyrovnanosti soutěže, mohou být v Rakovníku na sérii pyšní.

Rakovničtí hokejisté chtějí pochopitelně pokračovat ve vítězné sérii i nadále, ovšem ani tentokráte to nebudou mít vůbec jednoduché. V dalším kole je totiž na programu regionální derby, kdy Rakovník zajíždí na kluziště do Slaného. A rakovnický hokejový klub proto svolává fanoušky k podpoře. Pokud se nebudete mít jak dostavit na utkání, můžete využít volná místa v autobuse. Utkání se hraje v neděli od sedmnácti hodin, od zimního stadionu vyjíždí autobus ve 14:30 hodin. Následně je na programu vánoční přestávka. Další utkání sehrají rakovničtí hokejisté 3. ledna, kdy na svém stadionu přivítají v tradičním čase, tedy v 17.30, mužstvo z Vlašimi, za týden pak Jesenici.

HC Rakovník: Burgr (Pospíšil) Mikeš, Krejčí Ságner, Bauer, Chvojka Vyskočil, Kříž Kounovský, Hegenbart, Král Větrovec, Zuska, Vošta Gebhart M., Ambroz, Grill Cukr, Gebhart O.