Rakovnickým pozemkářům se v evropských pohárech obvykle daří a potvrdili to i teď ve Slovinsku. Vyšel jim nástup do turnaje, ve kterém po skvělém výkonu porazili skotský Inverleith HC 7:2, a získané sebevědomí z výhry nad silným soupeřem potvrdili i v následujícím duelu s domácím HK Triglav Predanovci 9:1.

Následoval zápas se švýcarským HC Rottweiss Wettingen, který Rakovník prohrál těsně 3:4 v závěru utkání a navíc už v prvním poločase ztratil zraněného obránce Kopřivu.

Ani tyto nezdary však Rakovník z medailové příčky neodsunuly, se slovenským klubem KPH Rača zvítězil 6:4 a v závěrečném duelu už mu stačila na stříbro a postup remíza 4:4 s Casa Pia Atlético Clube z Portugalska.

close Rakovničtí opět zdařile reprezentovali český halový hokej a ve Slovinsku vybojovali z druhého místa postup do evropského Trophy. Navíc se Jan Seemann ( vpravo) stal nejlepším gólmanem a jeho bratr Martin nejlepším hráčem turnaje. info Zdroj: HC 1972 Rakovník zoom_in Jan Seemann (vpravo) se stal nejlepším gólmanem a jeho bratr Martin nejlepším hráčem turnaje. Vyhlašování výsledků pak přineslo HC 1972 Rakovník další radost z individuálních ocenění bratří Seemannů, Jan byl vyhlášen nejlepším gólmanem a Martin nejlepším hráčem celého turnaje.

A tak spokojený byl i hrající trenér Pavel Hraba ve svém komentáři pro Rakovnický deník: "Před odjezdem jsem byl dost nervózní, přípravu nám komplikovala onemocnění, ze kterých jsme se dostali až na poslední chvíli. Po prvním výborném utkání se Skoty z nás nervozita spadla a v turnaji se nám dařilo. V duelu se Švýcary jsme ztratili obránce Kopřivu, před posledním utkáním s Portugalci se zranil i náš nejlepší turnajový střelec Procházka, ale vydřeli jsme jak výhru se Slováky, tak i v závěru remízu s Portugalci a výsledkem je postupové stříbro do evropského Trophy. Děkujeme všem, kteří nám fandili."

Konečné pořadí EuroHockey Indoor Club Challenge I Puconci (Slovinsko): 1. HC Rottweiss Wettingen (Švýcarsko), 2. HC 1972 Rakovník, 3. Inverleith HC (Skotsko), 4. Casa Pia Atlético Clube (Portugalsko), 5. KPH Rača (Slovensko), 6. Predanovci HK Triglav (Slovinsko).