HC Rakovník – HC Černošice 6:5 (2:0, 2:2, 2:3)

„Před bojovností a nasazením kluků v utkání musíme smeknout klobouk," chválil po vítězném duelu rakovnické hráče Vladimír Soukup, vedoucí A mužstva HC Rakovník.

Rakovničtí si přitom cestu za vítězstvím zkomplikovali doslova sami. Hned v úvodu zápasu doslova zaskočil hostující hráče Kounovský, když se po obehrání protihráče nepáral s kotoučem a mířil přesně – 1:0. O necelých pět minut později mířil přesně Král – 2:0. Hosté byli evidentně rychlými brankami zaskočení a nemohli se dostat do svého tempa. Několik střel navíc s přehledem pochytal domácí Pospíšil.

Do druhé třetiny vstoupilo rakovnické mužstvo znovu úspěšně. Bauer dokázal sklepnout kotouč ze vzduchu do odkrytého místa v hostující svatyni – 3:0. V tu chvíli si jen málokdo na zimním stadionu připouštěl, že by hosté mohli klást ještě nějaký odpor, a to když ještě Pospíšil vychytal trestné střílení.
Černošičtí ovšem přidali a výsledkem bylo snížení ve vlastním oslabení, pět minut před koncem druhé třetiny se pak trefili hosté podruhé – 3:2. Poslední slovo ve třetině však měli domácí, konkrétně Kounovský, který vrátil Rakovníku alespoň dvoubrankové vedení.

Trenér domácího mužstva Tomáš Bodinger o přestávce nabádal k větší aktivitě. „Kouč hlavně nabádal a upozorňoval na odražené střely. Černošičtí stříleli s každé pozice a stříleli velmi dobře. Hráči se však neponaučili a na slova trenéra nakonec došlo," informoval Vladimír Soukup. 

Už ve čtyřiačtyřicáté minutě se totiž podařilo hostům snížit v přesilovce, záhy však znovu udeřil Kounovský – 5:3. „Pak to ale přišlo. Hosté nás zmáčkli, nasadili daleko vyšší obrátky, ale kluci bojovali," popsal poslední zhruba desetiminutovku v utkání Vladimír Soukup.

Dlouho rakovnická tvrz odolávala. V 57. minutě ovšem padla. Kontaktní branka vlila hostům do těla čerstvou krev. Navíc Rakovničtí dvě minuty před koncem utkání šli do dvojnásobného oslabení. Toho Černošičtí využili a osmdesát sekund před koncem vyrovnali – 5:5.

Rakovničtí ovšem nesložili zbraně. V poslední minutě se dostal kotouč pod brankáře, jenž nepřečetl úmysl rakovnického Ambroze. Ten využil toho, že se černošický gólman zvedl a kotouč několik málo centimetrů od brankové čáry pohotově zasunul do branky – 6:5. Hosté sice nahlas protestovali, ale nebylo jim to nic platné.

Diváci: 300
Vyloučení: 12:7
HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Krejčí, Mikeš – Nosek, Klaus, Gebhart M. – Vyskočil, Šmíd, Vošta – Grill, Kounovský, Král – Kotál, Kříž – Ságner, Bauer, Ambroz – Pechanec. Trenér: Tomáš Bodinger, vedoucí mužstva: Vladimír Soukup.