HC Rakovník – Slavoj Zbraslav 8:3 (2:0, 1:1, 5:2)

Proti poslednímu celku ligové tabulky byli starší žáci Rakovníka jednoznačným favoritem, ale hosté jim nedarovali ani píď ledu zadarmo. V sobotním utkání bránili velmi zarputile a na rakovnickém ledě nebyl k vidění nijak pohledný hokej. Rakovničtí se dokonce ani nedostávali do příliš vyložených šancí, a tak mohli být rádi, že po dvou prvních třetinách vedli alespoň o dvě branky.

Rozdíl ve výkonnosti obou týmů se projevil více až v poslední třetině, kdy se prosadili osvědčení střelci Stehlík, Zikmund, Vyskočil a Albrecht. Hosté sice částečně korigovali výsledek, ale více než tři trefy jim za celý zápas brankář Veselský nedovolil.

„Byl to zápas „blbec“, jak se říká. Velká snaha, ale nic nám nevycházelo,“ poznamenal po zápase vedoucí mužstva Pavel Veselský.

Branky: Stehlík 3, Vyskočil 2, Mašek, Albrecht, Zikmund. Nahrávky: Stehlík 3, Mašek, Zikmund.

HC Rakovník: Veselský - Dřímalka, Trnka -Vyskočil, Urban - Albrecht, Zikmund, Stehlík - Rédl, Mašek, Gebhart, Vostrý, Vágner. Trenér: Vladimír Kapoun

HC Rakovník - Slavoj Zbraslav 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Proti svému sousedu z tabulky nastupovali mladší žáci s jediným cílem – vyhrát. Tříbodovým ziskem si chtěli vytvořit konečně odstup od předposledního místa soutěže a potvrdit tak vzestup své výkonnosti v posledních dvou měsících roku. Do zápasu vstoupili s velkou chutí a nasazením, které po přesných přihrávkách Kandra dvakrát korunoval výborně hrající Truksa trefami do černého. Hosté sice korigovali na rozdíl jediného gólu, ale domácí hokejisté pokračovali v dobrém výkonu i ve druhé třetině, ve které se trefil Týče a Vopravilová.
Pohodlné vedení dovolilo domácím užít si v klidu také třetí třetinu. V té se soustředili více na zajištění obrany, ve které dominovala další dobrá hokejistka rakovnického týmu Vlasjuková.

„Někteří kluci by se mohli, co se týče bránění vlastní třetiny, hodně naučit právě od ní,“ potvrdil výkon druhé z dívek v hokejovém týmu Rakovníka jeho vedoucí Pavel Veselský.

Branky: Truksa 2, Vopravilová, Týče. Nahrávky: Kandr 2.

HC Rakovník: Sýkora - Kandr, Vlasjuková - Šíma, Povolný - Zíka, Truksa, Vopravilová - Slavík - Miksa, Jogl , Samek, Týče – Noll.

(slp)