Rakovničtí borci v něm zajížděli na kluziště Kralup nad Vltavou. Strhující utkání, ve kterém nejvíce zářili brankáři, nakonec dotáhl do vítězného konce Rakovník. Hosté byli favoritem utkání, ale domácí Kralupští je dokázali potrápit pouze v úvodu první třetiny a druhé.

HC Kralupy nad Vltavou – HC Rakovník 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Utkání nezačalo pro Rakovnické vůbec dobře. Domácí na svého soupeře vletěli doslova jako uragán a Rakovničtí byli jednu chvilku i pod mírným tlakem, ale to bylo vše, co domácí předvedli. Naopak hostující Skružný dokonale využil nahrávku Vobra a poslal tak svůj tým do vedení – 0:1. Domácí se snažili vyrovnat, ale skvěle fungující obrana Rakovníka s brankářem Krásou likvidovala jeden průnik za druhým. V deváté minutě dostali Kralupští výhodu dvou hráčů v poli. Rakovničtí se bezmála dvě minuty bránili, ale dokázali také zahrozit, když ujel Šešina, ale bohužel nedal a ani dorážka Hovorky neskončila v síti domácí svatyně. Hokej se hrál i nadále ve velkém tempu a hra se přelévala z jednoho útočného pásma do druhého a naopak. Několik dobrých zákroků předvedl i skvěle chytající brankář Rakovníka Krása a i díky němu odcházeli hosté do kabin s jednobrankovým náskokem.

Do druhého dějství nastoupili Rakovničtí vlažně a přizpůsobili se domácí hře. To ovšem volalo po inkasování branky a také se tak stalo po šesti minutách. Rakovničtí hráli v oslabení jednoho hráče a toho dokázali domácí využít po padesáti vteřinách přesilovky, když překonali Krásu – 1:1. Kralupští se po vstřelení branky dostali do psychické pohody a zatlačili Rakovník do obraného pásma, ale Krása prokázal svoje kvality a vytáhl nejeden bravurní zákrok ze své sbírky. Hostující hráči se nakonec ale vzpamatovali a začali opět hrát svůj styl hokeje a vyrovnali hru, což přineslo ve třicátédruhé minutě ovoce. Rambousek našel skvělou přihrávkou Ságnera a ten se nemýlil – 1:2. V další brankové příležitosti se ocitl rakovnický Hovorka, ale ani na dvakrát na domácího brankáře nevyzrál. Zbytek třetiny se dohrával v poklidném tempu.

Do třetího dějství vstoupili rakovničtí hokejisté nešťastně. Karel ztratil u mantinelu rovnováhu a hostující útočník toho dokázal skvěle využít a srovnal skóre 2:2. Od té doby panoval na ledě jen jeden tým a to ten z Rakovníka. Hosté se snažili vstřelit branku, hrálo se nahoru a dolů, ale brankáři předváděli fantastické zákroky. S postupem přibývajícího času se tempo uklidnilo a týmy již myslely na samostatné nájezdy. V čase 59:20 přišla ale hrozivá situace, která v minulém kole připravila Rakovník o body. Vhazovalo se v obraném pásmu Rakovnických, Šešina dokázal vyhrát buly, zakombinoval s beky a krásnou kolmou přihrávkou našel Rambouska, který střelou mezi betony nedal domácí brankáři šanci a zajistil tak vítězství pro Rakovník – 2:3.

„Utkání to bylo pro oko diváka velice dobré. Hrálo se ve velkém tempu a k vidění byla celá řada zahozených šancí, několik výborných zákroků obou brankářů, škoda jen, že si cestu na místní stadion našlo jen čtyřicet diváků, z toho jich bylo dvanáct z Rakovníka,“ okomentoval vývoj zápasu vedoucí A – mužstva Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Krása (Bazyka) – Hošek, Opat O., Rambousek, Šešina, Ságner – Müller J., Karel, Douda, Skružný, Vobr – Pospíšil F., Železňák, Hovorka, Petrželka, Petržilka.

Diváků: 40 ( z toho 12 rakovnických)

Vyloučení: 6:7.