Fanoušci v Rakovníku jsou zvyklí na nedělní termíny, tentokrát však celek kouče Petra Tatíčka sehraje zápas v sobotu. Protivník je velmi kvalitní, což jasně ukazuje jeho sestava, ale hlavně výsledky. Černošice vedou skupinu Jih s 34 body, pouze dvakrát prohrály. Ve 14 zápasech daly neuvěřitelných 98 branek, v tomhle kritériu se jim napříč všemi skupinami nikdo ani zdaleka nepřibližuje. Paradoxně jsou však první jen proto, že další silné mužstvo jejich skupiny, tedy Velké Popovice, má odehráno o jeden zápas méně a je jen o dva body níž.

To Rakovník vede svou skupinu Sever celkem jasně s pětibodovým polštářem před HK Lev Slaný.

Speciální bude duel pro dvojici černošických obránců. Matouš Větrovec a Pavel Zuska totiž ještě nedávno hrávali za Rakovník, a tak se určitě budou chtít vytáhnout. Kvalitu mají Černošice také v bráně, kde vše jistí dlouholetý brankář tehdy ještě prvoligového Berouna Martin Frolík. V obraně je pořád velkým kápem veterán Ondřej Staněk, jenž má také zkušenosti z první ligy, v útoku je zatím hlavní perlou Dominik Šalamoun. Odchovanec Černošic ve 13 zápasech nasbíral 30 bodů a nikdo v celé KHL není lepší! Výteční jsou také Tomáš Brejcha a Simon Vlček či zkušení Jakub Hofmeister nebo Roman Formánek.

Domácí celek bude v produktivitě spoléhat zejména na dvojku Tomáš Bulva – Matěj Kos. První je mladý borec, jenž se po první sezoně v Rakovníku pořádně rozkoukal a teď se ukazuje jako velká posila. Naopak Kos je prověřený borec s minulostí v Kladně a hlavně Řisutech, kde sbíral velké úspěchy. Oba nasbírali ve 14 zápasech 19 bodů. 

Poslední vzájemný duel mezi Rakovníkem a Černošicemi je už docela starý, víc než rok. Tehdy také doma Rakovničtí zvítězili po bitvě 5:4.

Snad jim podobný výsledek povede zopakovat i v sobotu, každopádně kdo dorazí, může se těšit na výborný hokej.