Žabonosy - HC Rakovník 3:2 na nájezdy (1:1, 1:1, 0:0)

Rakovník začal v pohodě a hned v první minutě si vytvořil několik šancí, ale zahodil je. Ve čtvrté minutě přišla chyba Rakovnických, když ztratily puk a soupeř se z brejku řítil sám na brankáře – 1:0. To byl impuls k tomu, aby hosté trošku přidali, začali lépe bruslit, ale všechny vytvořené šance končily mimo. Až v deváté minutě se Rakovník po krásné akci Mikeše a Kounovského, který nahrál z první Ullrychovi, radoval, když poslední zmiňovaný poslal puk za záda žebonoského gólmana – 1:1. Další dvě šance pak opět skončily mimo. Ve dvacáté minutě ještě musel Krása krýt samostatný nájezd soupeře.

Druhá třetina začala náporem hostů. Ve 26. minutě nastřelili tyč a hned o minutu později ještě dvakrát ohrožovali soupeřovu branku, ale ani jednou se nepodařilo puk do branky protlačit. O sedm minut později se ocitl ve velké šanci Kounovský, který se dvakrát za sebou pokoušel prostřelit brankáře, ale bez úspěchu. Šanci navýšit měli také Ullrych s Vobrem, ale bez úspěchu. Nedáš - dostaneš a na druhé straně z rychlého protiútoku uhodil soupeř – 2:1. Vedení si ale domácí neužívali dlouho, hned po patnácti vteřinách srovnal Ságner – 2:2.

I v poslední třetině to byli rakovničtí hokejisté, kdo měl víc ze hry. Soupeř pouze bránil. Ságner jel sám na branku, ale nedal. Další šanci měl Hošek, jenž objel branku a mohl zakončit do prázdné, ale nedal. Rambouskova střela se odrazila od gólmanových betonů ven. Ani jednu z šancí tak Rakovník nedokázal i se štěstím žabonoského brankáře proměnit.

Na řadu přišly nájezdy. Jako první jeli hosté, ale nedali. Soupeř také nedal. Ani druhý nájezd nedokázali Rakovničtí proměnit, zato soupeř gól vstřelil. Stejně tak i třetí pokus HCR nevyšel a domů tak nakonec odjel s jedním bodem.

HC Rakovník: Krása (Jirátko) – Banič, Mikeš, Ullrych, Douda, Kounovský, Krejčí, Hošek, Rambousek, Vobr, Ságner, Kotál, Brejník, Gebhart, skružný, Hoffmann. Vyloučení: 10:10. Diváků: 20.

Ve čtvrtek 28. ledna se hraje odložený zápas s Jesenicí. Utkání začne v 19 hodin. V sobotu se pak v dalším kole Rakovník představí proti Kralupům od 17 hodin. Přijďte rakovnický celek podpořit.