Radost z vítězství měli hlavně hokejoví mladší žáci, kteří svému soupeři oplatili porážku z jeho ledu.


Mladší vrátili soupeři porážku

HC Rakovník – SK Černošice 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)


Domácí tentokrát nastoupili téměř v ideální sestavě, tedy se třemi útoky a dvěma obrannými dvojicemi a to bylo znát od úvodních chvil na síle družstva. Už ve druhé minutě zužitkovala přihrávku Vostárka před brankou Černošic pohotově Vopravilová a bylo to 1:0. V desáté minutě to byla opět dorážka, tentokrát po přihrání Zikmunda dal branku Vostárek – 2:0.

Ve druhé třetině se ale hosté vzpamatovali. Na rakovnickou branku se začal valit jeden útok za druhým, ovšem brankář Cajthaml držel čisté konto. V sedmé minutě naopak skórovali domácí po samostatném úniku Truksy a bylo to – 3:0. Dvě minuty před koncem třetiny totéž zopakoval Vostárek, ale hosté pár vteřin před sirénou stačili ještě snížit – 4:1.

Ve třetí třetině domácí nepřipustili opakování černošického náporu z předcházející části hry a s přehledem po brankách Truksy, Vostárka a Zikmunda oproti jediné brance hostů dokráčeli k jasnému vítězství v zápase.

„Bylo by dobré, kdyby naše družstvo dokázalo hrát v tomto téměř kompletním složení. Jeho síla by vzrostla a jistě by přišla i další vítězství,“ prozradil své přání vedoucí žákovského týmu Pavel Veselský.

Branky: Truksa 3, Vostárek 2, Vopravilová, Zikmund. Nahrávky: Vopravilová 2, Vostárek, Zikmund, Staněk. HC Rakovník: Cajthaml – Gebhart - Kandr, Linc - Povolný, Týče - Vopravilová, Vostárek, Truksa - Miksa, Zíka, Zikmund - Jogl, Veidenthaler, Staněk. Trenér: Kapoun
Hosté Vopravila neuhlídali


HC Rakovník - SKČernošice 7:2 (1:0, 4:2, 2:0)

Z prvního zápasu v Černošicích (4:10 pro Rakovník) si hosté byli vědomi síly domácích a také faktu, že si musí dát velký pozor na rakovnického střelce Vopravila. Snažili se jej hlídat, ale příliš se jim to nedařilo. Už ve 38. vteřině zápasu totiž právě tento hráč dal svou první branku a nastolil tak budoucnost celého duelu. V první třetině se hrál krásný a rychlý hokej z obou stran, ale branka padla právě jen tato jediná. Rady trenérů o přestávce měly na domácí hráče potřebný vliv a ti přes dvougólový odpor soupeře čtyřmi střelami do černého vedli o tři branky. Přesnými střelci byli tentokrát Rasocha, Mašek a dvakrát znovu Vopravil.

Ve třetí třetině hosté začali hrát tvrději, ještě více hlídali Vopravila, ale kapitán rakovnického týmu se přesto znovu dvakrát prosadil.
Rakovnický tým tak ještě v krajském přeboru neprohrál a na druhém místě současné tabulky má jeden zápas k dobru. Vede Kutná Hora, která má stejný počet bodů jako HC Rakovník.

„Dík patří celému mužstvu, jež sezonu hraje pouze s deseti hráči. Soupeřů se nebojíme, jedině zranění. To bychom pak museli znovu sáhnout do kádru mladších žáků,“ vyjádřil se po utkání vedoucí týmu Pavel Veselský.

Branky: Vopravil 5, Rasocha, Mašek. Nahrávky: Mašek 2, Rasocha, Vopravil. HCR: Veselský - Veselý, Urban - Páviš, Dřímalka - Mašek, Vopravil, Rasocha - Vyskočil, Stehlík, Fuksa. Trenér: Kapoun.