HC Rakovník – BK Mladá Boleslav B 2:2 sn 2:3 (1:1, 0:1, 1:0)

Poskládaná sestava vytvořila v prvních dvou minutách tlak a po ose z druhé lajny Kounovský – Hegenbart střílel do prázdné Kozák – 1:0. Od té doby se hosté pravidelně pouštěli do nebezpečných brejků a bylo jich plné hřiště, naštěstí byl v brance Pospíšil, který nejen v první třetině, ale po celý zápas předváděl, jak je důležité mít gólmana s uměním i se štěstím.

Bohužel ve 12. minutě poslal Pfejfer puk nejméně vhodnou cestou a namazal protihráči, proti kterému strážce rakovnické branky nic nezmohl – 1:1. Boleslav pokračovala v tlaku i ve druhé třetině, Rakovník sice šance měl, ale nikdo je nedokázal využít. A tím si koledoval… V poslední minutě to přišlo a do kabin se šlo za nepříznivého stavu 1:2.

Ačkoliv je HCR v tabulce druhý, jeho skóre je pasivní, tolik šancí a nikdo neumí dát branku. Naštěstí bylo domácím přáno alespoň vyrovnat, opět to byl Kounovský s Hegenbartem, kteří tentokrát vyzvali Vyskočila, a ten od modré vymetl umístěnou ranou šibenici – 2:2. V závěru zápasu hrály oba týmy opatrně, už vsadily na nájezdy. Za Rakovník se na střed postavil Douda, Hegenbart a Kounovský, ale žádný z nich nebyl proti vynikajícímu boleslavskému gólmanovi úspěšný.

„Myslím, že v takové sestavě a proti takovému soupeři můžeme být alespoň za ten bod za remízu rádi. Musíme ovšem objektivně říct, že nebýt brankáře, tak jsme asi prohráli. Navíc máme před sebou tři velké oříšky v podobě Velkých Popovic, Králova Dvora a Jesenice," ohlédl se za domácím zápasem vedoucí týmu Vladimír Soukup.

Rakovník: Pospíšil (Vágner) – Krejčí, Mikeš – Ságner, Bauer, Douda – Vyskočil, Kříž – Hegenbart, Kounovský, Kozák – Pfejfer, Kotál  – Pechanec, Pilík, O. Gebhart – Veselý, M. Gebhart, Zikmund. Trenér Tomáš Bodinger. Vyloučení: 3/4, rozhodčí: Dundr, Tasch, Plášil, diváků: 330.

JAK TO VIDĚL HRÁČ MICHAL KOTÁL V ŠATNĚ, NA LEDĚ I V HLEDIŠTI…

Odpovídá výsledek hře? Za bod jsme rádi, nehráli jsme to, co jsme mohli hrát a Boleslav byla zatím nejlepší tým…
Fanoušci/atmosféra: Podpora obrovská a byl i využit  prostor pro vozíčkáře, kteří nás přijeli podpořit z Domova seniorů na Zátiší. Jsem rád, že s ředitelem Pavlem Jenšovským jsme se dohodli, a pro seniory připravili možnost zhlédnutí a fandění našich domácích zápasů.
Jak se mi hrálo: Nechci být sprostý.
Náš kolektivní výkon: I přesto, že jsme makali, tak to nebyl výkon z předchozích utkání.
Hráče zápasu si dnes zaslouží: Asi to každý viděl, makalo se, ale Pospec chytil několik gólů.
Zajímavost z utkání: Začali jsme hrát tak, abychom chodili co nejméně na trestnou lavici, a to se nám zatím daří plnit.
Stín zápasu: Lépe by se nám hrálo, kdybychom proměnili více našich šancí, to nám nejde.
Hláška (motto) dne: Žádné motto dnes nebylo, každý se soustředil sám na sebe…