Především se budeme bavit o zápase naší české reprezentace, protože věřte nebo ne, odborníci, ale i Honza tvrdí, že ČR přišla o minimálně 4, maximálně 7 bodů v zápasech, kde rozhodčí vážně chybovali. Poslechněte si jeho názor na tuto problematiku i tip na celkového vítěze MS.

Připomeňte nám, co všechno udělali rozhodčí na hokejovém MS v rámci zápasů s českým národním týmem špatně?
Věci, na které si lze stěžovat, se najdou vždy, a při reakcích českých fanoušků je to jasně vidět. Ne vždy to ale bývá objektivní. Tento rok ale rozhodčí příliš dobrou práci neodvádějí, to je zřejmé například na třech chybách, které bohužel stály český tým několik bodů a málem i postup do čtvrtfinále.

Byly to dvě sporné, neprávem uznané branky v zápasech s Dánskem a Švédskem, a pak také nepřiměřený trest pro Jana Kováře v zápase s Kanadou. Co se neuznaných branek týče, u obou se jednalo o postavení hráče v brankovišti (u Dánů evidentně, u Švédů řekněme těsně za hranicí pravidel), načež český tým prohrál po remíze v základní hrací době a bral vždy po jednom bodu. Čistě matematicky vzato, bez těchto branek by bral body pokaždé tři, přišel tedy ve dvou zápasech o čtyři body.

Sporně posouzený faul Jana Kováře na Bieksu v zápase s Kanadou stál český tým pětiminutové oslabení a dvě obdržené branky. Správným posouzením měl být pouze dvojitý menší trest (2+2 min.). Češi nakonec prohráli o branku. Těžko předvídat, jak by zápas dopadl, být faul posouzen správně, ale já osobně si myslím, že nějaké body být mohly.

Celkem to tedy máme min. 4, max. 7 bodů, o které český tým přišel v zápasech, kde rozhodčí vážně chybovali. To nakonec přiznala i komise rozhodčích, která se českému týmu omluvila. To ale nic na výsledcích zápasu již nezmění.

Celý rozhovor si můžete přečíst v pátečním i sobotním tištěném vydání Rakovnického deníku.