HC Rakovník – BK Mladá Boleslav 4:4 (1:0, 1:4, 2:0) na nájezdy 5:4

Po nepříjemném výprasku od Zlonic a stále bez úplných beků, ale zato ve fungl nových dresech, nastoupili Rakovničtí proti svým hostům. Čišela z nich pohoda a chuť napravit minulé kolo, a také 250 přítomných diváků je potleskem hnalo do utkání. A vypadalo to, jako by hráči slyšeli. Dobře bruslili, jejich kombinace měly nápad a když ve 4. minutě nahrál Rambousek na Šešinu, bylo to 1:0. Rakovník i nadále pokračoval ve svém tlaku, ale do konce třetiny už připravil divákům jen ukázku nevyužitých šancí. V 10. minutě už chronický nedůraz nedopřál Petržilkovi branku, ve 14. minutě neuspěl Kotál a deset vteřin před klaksonem rozezvučel Macháč tyč boleslavské branky tak, že zněla ještě po notný čas o přestávce.

Pak ale přišla „klasická“ druhá třetina. Hned po padesáti vteřinách sice Macháč nahrál Šešinovi, který znovu zasáhl černou přesně – 2:0 a ještě měl zvýšení na hokejce Skružný, jenž minul prázdnou branku, ale pak to přišlo. Soupeř se zvedl a přešel do tvrdé ofenzívy. Při jednom ze soubojů dokonce vypadlo plexisklo chránící diváky z mantinelu, a tak musela být hra na pět minut přerušena. Přestávka však prospěla hostům. Trenér Hrabě na střídačce marně burcoval své koně, výsledkem mu byly jen trefy v Krásově síti. Ve 26. minutě se trefil hostující Štěpánek, ve 31. minutě se prosadil Kejmar a poslední dva flastry zařídil ve 36. a 37. minutě Ficek – 2:4. To už ale i diváci změnili potlesk na pískot, zdálo se, že Rakovník prohraje i doma. Našteští trenér Hrabě neskládá zbravě dřív, než je úplně prohráno, do třetí třetiny stáhl tři řady na dvě a změna taktiky i kdesi vyhrabané rezervy fyzických sil hráčů začaly mít opět navrch. V 51. minutě vystřelil Hovorka na branku, do rány mu sice vjel hostující bek, ale puk stejně prošel. Pro najíždějícího Macháče už nebyl problém si ho vzít a uklidit do sítě – 3:4. Za dvě minuty chtěl srovnat Šešina, ale svojí další akci neproměnil. Až v 56. minutě nahrál Hošek na Vobra a jeho rána znamenala vyrovnání – 4:4. Rakovničtí se ještě snažili, tři body jsou velké lákadlo, ale v poslední minutě Hošek v tísni zamířil moc vysoko.

Poprvé v sezoně tedy rakovničtí diváci viděli samostatné nájezdy. Nadějí byl už neproměněný ten první, kdy Krása nic nedovolil Fickovi, za Rakovník ale přesně trefil Vobr – 1:0. Krása pak zastavil i Štěpánka a trošku se štěstím také Harta, a i když ani domácí Macháč se Šešinou neproměnili, stačilo to na vítězství a dva body to tabulky.

„Myslím, že mužstvo zjistilo, že může odehrát celé utkání v dobrém tempu a když si odpustí některé stále opakované chyby, má velkou šanci uspět proti každému. Dnes bych chtěl pochválit hlavně gólmana Krásu, obránce Hoška, a také mladého beka Ságnera, který roste v dobrého hráče. Nechci nijak snižovat zásluhy celého týmu, ale ti se mi dnes opravdu líbili,“ hodnotil utkání vedoucí týmu Vladimír Soukup.

Rakovník: Krása – Kotál, Karel, Macháč, Šešina, Rambousek – Hošek, O. Opat, Vobr, Skružný, Ságner – Fr. Pospíšil, Tichý, Petržilka, Hovorka, Brotánek – Kozák, Pilík. Trenér: Zdeněk Hrabě.

Utkání s přehledem řídili sudí P. Lukavský – Větrovský a J. Lukavský, o čemž svědčí i fakt, že poměr vyloučení byl jen 5:4 (hosté 1x 10 minut).