„Jsem nadšený, že se připojím ke Kladnu. Zatím toho o městu ani zemi tolik nevím, ale o to více se těším, že všechno poznám a bude toho spousta nového," říká Brodecki, který by se měl k týmu připojit v nejbližší době.

„Chtěl jsem zkusit něco nového. Když se mnou začalo komunikovat Kladno, měl jsem z toho dobrý pocit a týmu chci opravdu pomoci. Byl bych rád, kdybychom spolu dokráčeli k nějakému týmovému úspěchu,“ přeje si švédský forvard, který je po Klepišovi druhou výraznou posilou Rytířů v krátké době.

Zatímco Klepiš je hodně zkušený, Brodecki je v nejlepších letech, letos oslavil 27. narozeniny. Hráč držící hokejku napravo poutal v mládeži, kdy byl členem mnoha mládežnických výběrů Švédska a v roce 2015 skončil s dvacítkou na MS na čtvrtém místě. Lídrem týmu byla tehdy dnešní hvězda Toronta William Nylander, jehož táta hrával v NHL v jedné řadě s Jaromírem Jágrem.

O tři roky později rodák ze Stockholmu slavil švédský mistrovský titul s týmem Växjö Lakers, to je jeho největší klubový úspěch.

Brodeckiho zná Otakar Vejvoda, trenér Rytířů, společně také mohou hovořit švédštinou, kterou někdejší člen Blue Line po letech ve Skandinávii perfektně ovládá. Většina Švédů navíc plynně mluví anglicky.

S kterými Čechy si Brodecki v kariéře zahrál? Jsou jen dva: poslední sezonu v Jyväskylä s Janem Ščotkou, předtím v Brynäs s Petrem Vránou. 

Šikovnost Brodeckiho ukazuje jeho několik let starý gól z doby, kdy bojoval za Växjö. Za brankou soupeře si puk hodil na čepel a florbalovým trikem ho zasunul za brankáře. Prohlédnout si můžete ZDE.

Zařadí trenéři Brodeckiho do první lajny k Plekancovi a Kubíkovi, nebo do druhé k Zikmundovi a Melkovi? Nebo úplně jinam?

Každopádně všichni věří, že Brodecki naváže na výkony jiného Švéda Linuse Svedlunda, který před lety pomáhal Kladnu s postupem do extraligy.