Soupeř je naprosto rozdílně stavěným týmem s podstatně nižším rozpočtem. Většinou za něj nastupují mladé talenty z Liberce, výjimkou je snad jen brankář Marek Schwarz. Podle toho vypadají výsledky, Benátky jsou po celou sezonu na chvostu tabulky. Ale tak jako každou sezonu umí kousnout. I Rytíři už s nimi prohráli, když v polovině prosince předvedli jeden ze svých matných venkovních výkonů a utkání ztratili třemi inkasovanými brankami v poslední třetině.

Předtím ale Benátky porazili u nich 6:3 a doma 5:1. „Tohle je nový zápas a my si půjdeme jen pro tři body,“ říká jeden z trenérů Kladna David Čermák, jehož tým je skutečně jasným favoritem.

Navíc se mu vyprazdňuje marodka. Jaromír Jágr, který byl údajně blízko prvnímu startu už v sobotu, ulehl s chřipkou, k dispozici není ještě ani Tomáš Plekanec. Plus Josef Zajíc, který už ale také trénuje.

„Ostatní jsou zdraví, Adam Kubík a Kuba Hajný už by měli nastoupit. Uvidíme, jak na tom ráno budou obránci. Podle toho se rozhodneme, jak to postavíme,“ doplnil Čermák.

I do Slaného
Náborová akce Pojď hrát hokej! se dnes odehraje ve Slaném. Od 16:00 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. V sobotu pak ještě jednou v Kladně, kde akci pořádá PZ.