HC Jesenice – HC Rakovník 6:2 (0:2, 3:0, 3:0)

První třetina byla ze strany Rakovníka dobrá, hned v první minutě minul Douda, ale za několik vteřin už to tam padlo.  Ságner, Bauer a O. Gebhart dobře zapracovali. Síla úspěchu byla v rychlém točení pětek, což bylo super. Za chvíli se hrálo čtyři na čtyři a pro změnu se prosadila druhá lajna – Kotál, Douda a zakončoval Nosek – 0:2.

Dobře rozjetý zápas se začal rozpouštět už koncem třetiny, kdy hráči na střídačce zase začali chladnout. Po první změně stran už byl na ledě jiný tým a domácím se začalo dařit. Všechno zlomily tři rychlé góly v síti Rakovníka. Jirátko za to ale nemohl, spoustu šancí ještě domácím vychytal, ale spoluhráči mu moc nepomohli.

Stínem této části bylo také Brejníkovo vyloučení do konce utkání. Čtvrtá lajna měla ve hře velké mezery a všichni jako by zápas už vypustili. Další góly v 51., 55. a 56. minutě už jen přiostřily skóre a tak se vyklubala zasloužená výhra Jesenice.

Rakovničtí chtěli zápas dohrát bez zranění, což se podařilo, a budou se snažit svému soupeři porážku vrátit v play off, které se odehraje už v pátek od 18:30. Do Jesenice (stadion V. Popovice) pojede  jako vždy autobus a i vy můžete využít dvaceti volných míst a jet si zafandit, sraz je u zimního stadionu v Rakovníku v 15:15.

V sobotu se pak bude hrát doma od 17:30 a když bude stav 1:1, bude se hrát hned i v neděli rozhodující mač.

HC Rakovník: Jirátko (Marušák) – Krejčí, Brejník – Mikeš, Douda, Nosek – Veselý, Vyskočil – Grill, Kounovský,  Ambroz – Volentič, Kotál – Ságner, Bauer, O. Gebhart – M. Gebhart, Kozák, Bareš.