HC Rakovník– HC Žabonosy 7:2 (2:0, 1:1, 4:1)

Rakovničtí hokejisté si nebrali příliš servítky s tím, že na jejich kluziště zajížděl celek, který rovněž dokázal porazit lídra tabulky. „Mužstvo Žabonos známe, dokázali nás porazit pouze jednou,“ upřesnil vedoucí mužstva Vladimír Soukup.

Domácí začali v dobrém tempu, které vyvrcholilo již ve druhé minutě, kdy Hoffmann vybídl Doudu – 1:0, několika fantastickými zákroky se blýskl i brankář Jirátko. Na rozdíl dvou branek zvýšil Klaus – 2:0. Druhé dějství přineslo stejný počet branek jako první třetina, jen s tím rozdílem, že na každé straně po jedné. Nejprve ve 27. minutě promáchl Šmíd a hosté trestali – 2:1, o minutu později vrátil Rakovníku dvoubrankové vedení Banič – 3:1.
V poslední třetině Rakovničtí excelovali. Nejprve vzal vše do svých rukou Kotál a zvýšil vedení domácích – 4:1. Poté přišla smrtící rakovnická minutovka. V čase 56:33 rozjásal rakovnický stadion Ságner, o čtrnáct sekund později mířil přesně Šmíd a v čase 57:18 dokonal dílo Kotál – 7:1.

„Naší beci se rozstříleli, což je jedině dobře, když se tolik nedaří útočníkům,“ komentoval Soukup. Hosté se přece jen radovali. V posledních minutách si Rakovničtí dali vlastní gól.

HC Rakovník: Jirátko (na lavici připraven Schröder) – Banič, Kříž – Gebhart, Ambroz, Ságner – Krejčí, Šmíd – Douda, Klaus, Hoffmann – Kotál, Mikeš – Hrabě, Nosek, Karel – Brejník – Pištěk, Kozák. Trenér: Zdeněk Hrabě, vedoucí mužstva: Vladimír Soukup.

Diváci: 200. Vyloučení: 6:12. Rozhodčí: Pokorný – Vaněk, Ondráček.