HC Rakovník – BK Mladá Boleslav B 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Mladoboleslavští hokejisté přivezli do Rakovníka nabitý tým, posílený o hráče z extraligy juniorů, a bodový rozestup mezi oběma soupeři tak na ledě nebyl vůbec znát. Od úvodního buly se hrálo vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. V 5. minutě připravil Hegenbart dobrou šanci ke skórování, ale prozatím zůstala nevyužita. Poté šli domácí do čtyř a hosté přesilovku bleskově využili – 0:1. Rakovničtí se tlačili před hostujícího gólmana, avšak Mladoboleslavští vyráželi do častých brejků a Burgr, který pro tento zápas vystřídal Pospíšila, svůj tým několikrát podržel. Na konci deváté minuty se Rakovničtí dočkali vyrovnání, když Ambroz přiťukl Větrovcovi, jenž od modré vyslal krásnou střelu k tyči, kterou zastavila až síť – 1:1. Do konce první třetiny i přes několik dalších šancí na obou stranách žádná branka nepadla.

Do druhé části vstoupili výjimečně lépe domácí, zmáčkli Mladoboleslavské a jejich snaha byla korunována 
v 23. minutě, když se po přihrávce Ambroze prosadil Hegenbart. O minutu a půl později však rakovničtí obránci vyrobili chybu v rozehrávce, kterou hosté dokázali potrestat, a bylo opět srovnáno – 2:2.
Pak ovšem opět úřadovala první formace. Vedení mohl po Ságnerově přihrávce vrátit domácím již obránce Vyskočil, avšak krásná akce Rakovnických zatím zůstala nevyužita. Mrzet je to však nemuselo, neboť již o chvíli později se agilní Hegenbart proháčkoval až před hostujícího gólmana, kterému nedal šanci – 3:2.

Hned na začátku třetí třetiny dostali rakovničtí hokejisté hosty pod tlak, Ságner obešel dva obránce, řítil se sám na bránu a Mladoboleslavští v poslední chvíli unikajícího Ságnera podrazili. Následné trestné střílení s bravurou proměnil a Rakovničtí se poprvé v utkání dostali do dvoubrankového vedení – 4:2. Veselo bylo ale jen na chvíli. Ve 43. minutě přišla zbytečná ztráta puku a hosté po hezké akci vstřelili kontaktní gól – 4:3. Diváci však hnali domácí dopředu a těm se naskytla možnost rozhodnout, když šli hosté do tří. Rakovničtí však brzy nato rovněž faulovali a přesilovka tak zůstala nevyužita. Mladoboleslavští se ještě nadechli k závěrečnému náporu, odvolali brankáře, vyrovnání se však již nedočkali, naopak Ságner do prázdné brány několik sekund před koncem pečetil na konečných 5:3.

„Utkání bylo velmi těžké, Mladoboleslavští ještě nevěděli, že mají jistou záchranu, 
a hráli jako o život. Zápas opět rozhodla naše první formace a zejména Ságner s Hegenbartem předvedli vynikající výkon. Za týden nás čeká Králův Dvůr, kde budeme bojovat o první místo, navíc k nim odešel Klaus a bude to jistě velmi zajímavé," nechal se slyšet vedoucí mužstva Rakovnických Vladimír Soukup.

„Potvrdilo se to, co jsem očekával. Vůbec to nebylo lehké utkání. Já jsem před utkáním koukal na soupisku a všiml jsem si, že Mladá Boleslav přivezla několik hráčů z juniorské extraligy, a na ledě to bylo znát. My máme trochu užší kádr, což může být nevýhoda pro blížící se play-off. Burgr, který v bráně nahradil Pospíšila, potvrdil svoje kvality a mužstvo podržel. Opět se potvrdilo, jak je tato soutěž vyrovnaná, o účast ve vyřazovací části se bude bojovat do posledního kola, stejně jako o vítězi, kterým můžeme být i my. Když se vrátím ještě k utkání s Boleslaví, vůbec to nevypadalo na to, že se utkal tým z čela tabulky s předposledním týmem, a nám velmi pomohla branka Ságnera na 4:2. Poté jsme si již vítězství pohlídali a dotáhli zápas do vítězného konce," byl spokojen trenér HC Rakovník Jan Svitavský.

Vyloučení: 7:8
Diváci: 287
HC Rakovník: Burgr (Pospíšil) – Křiž, Vyskočil – Hegenbart, Ambroz, Král – Mikeš, Krejčí – Ságner, Važanský, Grill – Větrovec, Kotál – O. Gebhart, Bauer, Chvojka – Vošta.
Trenér: Jan Svitavský
Vedoucí mužstva: Vlad. Soukup