Velké Popovice kladou většinou velký odpor, avšak tentokrát nevsítili ani žádný gól. Hned na začátku třetiny exceloval Pospíšil, aby se jeho spoluhráči probrali a začali trochu makat.

Ságner poté nastřelil tyč, ale branka přesto padla. V první lajně se blýskl Klaus, jenž našel na křídle Doudu, a bylo to 0:1. Další marné střelecké pokusy protrhl zase Douda po spolupráci Mikeše a Noska – 0:2.

Ve třetí třetině přežili hosté třikrát po sobě přesilovku domácích a ještě je zachránila tyčka. V poslední části se hrál rychlý hokej, gólmani se překonávali. Koncert předváděla hlavně první lajna a také byl hodně vidět po zranění navrátivší Vyskočil. V poslední minutě zápasu pečetil výhru hostů Kounovský – 0:3.

HC Rakovník: Pospíšil (Marušák) – Vyskočil, Veselý – Grill, Kounovský, Ambroz – Volentič – Ságner, Bauer, O. Gebhart – M. Gebhart, Pechanec. Diváků: 60, vyloučení: 7/5.