HK Králův Dvůr - HC Rakovník 3:4 (0:1, 2:3, 0:1)

Rakovničtí hokejisté sehráli utkání proti HK Králův Dvůr v hořovické aréně, která je od listopadu loňského roku zastřešena a je také domácím útočištěm posledního celku krajské ligy mužů v ledním hokeji.

„Je to pěkné, výborně nasvícený led, ale je tam zima jak v ruském filmu," řekl s úsměvem ve tváři Vladimír Soukup, vedoucí rakovnického mužstva.

Rakovničtí se do tempa dostávali pozvolna. Hned v úvodu duelu vyzkoušeli domácí útočníci pozornost rakovnického gólmana Vágnera, ale ten se nenechal rozhodit. Naopak dal soupeři vědět, že jeho překonání nebude vůbec lehká záležitost.

Postupem času tak pomyslné otěže zápasu převzali hosté z Rakovníka. Jenže. Za nerozhodného bezbrankového stavu hrozili domácí brejky. „Vágner musel hasit brejk, když jsme ztratili zbytečně puk a hosté se řítili na našeho gólmana. Ten ale soka vychytal," sdělil k situaci na ledě Vladimír Soukup.

Rakovničtí se poté do domácích opřeli. Byli to oni, kdo daleko lépe kombinovali, kdo byli více na kotouči. Odměnou jim byla vedoucí branka. V čase 14.50 napřáhl Kounovský a střelou nad lapačku domácího brankáře rozvlnil brankovou síť 0:1. Do konce třetiny si Rakovničtí vytvořili ještě několik šancí, ale zůstalo nakonec jen u nich.

Druhé dějství začalo zcela v režii hostů z Rakovníka. „Začali jsme točit čtyři útočné lajny, domácí nestíhali," pochvaloval si Vladimír Soukup strategii kouče Tomáše Bodingera. A po necelých dvou minutách hráči převahu zužitkovali ve dvoubrankové vedení, když se trefil Kozák. Rakovnická převaha trvala i nadále, ovšem šance Rakovničtí nevyužili. A potvrdilo se staré známé „Nedáš, dostaneš", když domácí snížili na rozdíl jedné branky. Hosté se ale nenechali rozhodit a Bauer dokázal záhy odpovědět na domácí trefu. Rakovničtí tak znovu vedli o dvě branky. Domácí rozhodně ale nesložili zbraně a v čase 28.28 se znovu dostali na dostřel, když využili svoji přesilovou hru 2:3.

„Trenér nabádal hráče ke klidu, aby hráli svoji hru," informoval o dění na rakovnické střídačce po obdržení druhé branky Vladimír Soukup. Pět minut před koncem druhé třetiny Rakovničtí znovu udeřili. Kounovský vybídl Kozáka a ten se v podobných situacích letos rozhodně nemýlí 2:4.

Poslední třetina byla ve znamení velmi líbivého, kombinačního hokeje. Rakovničtí velmi často trávili čas na trestné lavici, někdy čelili dokonce i dvojnásobné přesile na ledě, i přesto měli na svých holích několik tutových gólů a mohli tak definitivně rozhodnout o vítězi duelu. To se ale nestalo a naopak hráči Králova Dvora v šestapadesáté minutě využili početní výhody a znovu snížili na rozdíl jedné branky.

„Domácí po vstřelené brance na několik minut ožili, následně odvolali i brankáře. My jsme vše ustáli a Ondřej Gebhart mohl vstřelit vítězný gól do prázdné branky, ale jeho střela skončila vedle branky," řekl Vladimír Soukup a dodal: „Vítězství můžeme potvrdit v neděli doma proti Jesenici. Zveme všechny diváky na rakovnický stadion, utkání se hraje od 17.30 hodin. Bude to, alespoň podle mého názoru, velmi těžké utkání. To, že Jesenice prohraje s Mělníkem, nikdo neočekával."

HC Rakovník: Vágner (Pospíšil) Krejčí, Mikeš Pechanec, Klaus, Douda Veselý, Vyskočil Hegenbart, Kounovský, Kozák Pfejfer, Kříž Ságner, Bauer, Gebhart O. Gebhart M. , Zikmund, Pilík.

Trenér: Tomáš Bodinger, vedoucí mužstva: Vladimír Soukup

Diváků: 50

Vyloučení: 5:6