Otakar Vejvoda starší, který se před více jak rokem rozhodl odpočinout si od hokeje, byl z rakovnické nabídky překvapený.
„Vůbec jsem s tím nepočítal, že bych byl vybrán," přiznal legendární Otakar Vejvoda starší.

Vedení rakovnického klubu se rozhodovalo celkem mezi třemi kouči, nakonec ale dali přednost právě Otakaru Vejvodovi.

„Pro pana Otakara Vejvodu jsme se spolu s místopředsedou klubu Tomášem Veselým rozhodli také proto, jelikož trenér přislíbil příchod některých posil, které prošly například kladenskou juniorkou," vysvětlil volbu pro Rakovnický deník současný předseda HC Rakovník Jaroslav Gebhart.

Právě nový trenér a také možný příchod několika posil, i když v rozjeté sezoně je a bude jejich hledání velmi obtížné, mají nastartovat zvrat v současné výsledkové krizi. Rakovník totiž z osmi zápasů ani jednou nedokázal vyhrát.

„Pan Vejvoda je navíc velmi známou personou, trénoval Kladno v extralize, působil i v zahraničí, takže k jeho odbornosti není třeba více dodávat," nechal se slyšet na adresu nového kouče Jaroslav Gebhart s tím, že konečně by se mohly postupně dostavit i lepší výsledky. Přestože mají rakovničtí hokejisté ještě malou šanci proklouznout i do play off, Gebhart myslí hlavně na záchranu.

„Šance na play off ještě je, ale takovéto cíle trenérovi vzhledem k naší situaci dávat nebudeme. Pro nás je nyní prioritní soutěž udržet a obdivuji trenéra za jeho odhodlání a chuť pracovat na záchraně," řekl Jaroslav Gebhart.

O Otakaru Vejvodovi uvažovali v Rakovníku již před časem, ale podle vedení rakovnického klubu byl v té době slavný kladenský odchovanec krátce bez angažmá a navíc ještě neměl tu správnou chuť do nové práce. Ta mu nyní už rozhodně nechybí.

Vedení HC Rakovník ve snaze pozvednout rakovnický hokej plánuje také zřízení rezervního týmu, který chce přihlásit do meziokresního přeboru a kde by rakovničtí junioři, kteří by v béčku nastupovali, získávali zkušenosti s dospělým hokejem. Tím pádem by juniorský tým zanikl z důvodu nedostatku hráčů a nejstarším mládežnickým družstvem by byli starší žáci.

„Bohužel teď máme velkou prodlevu v mládeži, tato otázka se ale měla řešit někdy před deseti lety. Tým starších žáků by měl být od příští sezony nejstarším mládežnickým mužstvem," řekl k situaci v mládeži Jaroslav Gebhart.

Vzniklou krizi by měla řešit i valná hromada, která se bude konat 9. listopadu v restauraci na zimním stadionu, na níž se budou mj. projednávat i změny ve vedení klubu a možné rozšíření výkonného výboru z dosavadních pěti na sedm členů.

Rakovničtí prožívají největší útlum za poslední léta a nový trenér Otakar Vejvoda by mohl být tou správnou osobou, která týmu pomůže zpět na výsluní v krajské nejvyšší soutěži.

Kdo je Otakar Vejvoda starší?

Otakar Vejvoda starší je členem zlaté kladenské generace 70. let. V dresu Kladna sehrál tento bývalý vynikající obránce celkem 11 sezon a získal s ním pět titulů mistra extraligy. Šestý přidal s Jihlavou, kde hrál v době vojenské služby. 

Je otcem úspěšného hokejisty a mistra světa Otakara Vejvody mladšího. I jeho druhý syn Martin se krátce aktivně věnoval hokeji, nyní pracuje jako hokejový manažer.

Po skončení hráčské kariéry se vrhl na trénování. Nejprve působil jako trenér kladenské mládeže, později i jako hlavní trenér prvního mužstva. Od roku 1994 trénoval v Japonsku, kde prožil svá nejúspěšnější trenérská léta, poté se vrátil zpět do Kladna, kde s přestávkami působil až do srpna loňského roku, kdy skončil jako kouč kladenských juniorů.

Po více než roce odpočinku se opět vrací k trénování a bude se snažit pomoci rakovnickému týmu, který je v současné době ve velké krizi, k záchraně krajské ligy.
Pro Otakara Vejvodu, který byl jedním ze tří kandidátů na uvolněný trenérský post, rozhodl i fakt, že díky dlouholetému působení v kladenském hokeji by do týmu mohl přivést i několik posil, které Rakovník nutně potřebuje.