První přípravný zápas sehráli hráči pod taktovkou Tomáše Bodingera na Kladně proti Kralupům nad Vltavou. K zápasu odjelo 22 hráčů, a to pět známých tváří dostalo „dovolenou".

Prvních pět minut to vypadalo na velkou jízdu Kralup, ale to se rázem změnilo. Rakovník začal bruslit, posouval puk a nechal soupeře odjet s bůrem.  V první třetině se trefil pouze Douda, pak už ale padly vždy dva góly za jednu dvacetiminutovku. V poslední třetině dostali šanci i mladí hráči, tedy třetí a čtvrtá lajna. Jirátko předváděl famózní formu, přičemž bude mít vedle sebe velkou konkurenci. Do HCR přišel brankář Pospíšil, který chytal vždy druhou ligu v Praze a okolí.

O post brankáře rakovnického áčka se také uchází Ondřej Tvarůžek, kterého můžete znát z hokejbalové svatyně.  V sobotním zápase, který tedy skončil výhrou Rakovníka 5:0, se představil i další nováček Bauer. Tento hráč je z Rakovnicka, ale má za sebou ligové či extraligové mládí v různých známých klubech. Nyní by měl působit v Rakovníku, stejně jako mladý Bareš, hráč Černošic. Dva poslední roky hrál v Jesenici u Prahy, ale proti Rakovníku nenastoupil, to byl zrovna zraněný. Uvidíme, jak se mezi dalšími šikovnými odchovanci uchytí.

„Mužstvo vypadá docela dobře, hrálo v sobotu taky výborně, až se mi to nechce líbit, jak hráli kluci dobře. Noví hráči jsou šikovní, uvidíme, komu dá trenér šanci. Tlačenice bude i na postu brankáře," řekl si své k přípravě vedoucí týmu Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Jirátko (Tvarůžek) – Mikeš, Opat – Nosek, Klaus, Douda – Brejník, Krejčí – Karel, Ambroz, Rambousek – Vyskočil, Volentič – Gebhart M., Gebhart O., Bauer – Veselý, Bareš – Hrabě, Kozák, Grill. Trenér Tomáš Bodinger.

STATISTIKY:

HC Rakovník – Kralupy nad Vltavou 5:0 (1:0, 2:0, 2:0), Hráno na stadionu Kladno.
Branky: 18.Douda, asistence Klaus, 30. Krejčí, asistence Ambroz, 34. O. Gebhart, asistence M. Gebhart, 41. Ambroz, asistence Krejčí, 55. Klaus, asistence Kozák.
Vyloučení: 6/2
Další přípravný zápas: SO 1. září 18:30 na stadionu Kladno utkání Rakovník . Králův Dvůr, NE 2. září na stadionu Beroun odveta.