Do sestavy se vrátili Klaus s Kounovským. Samotný zápas potvrdil postavení v tabulce a od úvodu byl patrný výkonnostní rozdíl. Rakovničtí byli lepším týmem, vytvořili si několik slibných příležitostí, ale střelecky se dokázal prosadit po akci Kratochvíla s Klausem až v 19. minutě Macháček – 0:1.

Druhá třetina nabídla stejný obraz hry, jen padaly branky. Ve 23. minutě připravili Ambroz se Ságnerem střeleckou pozici pro Noska a ten ji dokonale využil – 0:2. Jenže radost hostů ještě nedozněla a domácí se radovali po jedné z mála šancí ze snížení. Ve 28. minutě sehráli hosté výborně přesilovou hru a puk uklidil do branky Ságner – 1:3.

Také závěrečná třetina probíhala v podobném duchu. Hosté kontrolovali hru a ve 44. minutě po spolupráci druhého útoku zvýšil Okegawa na 1:4. Vzhledem k průběhu zápasu se zdálo být rozhodnuto, ale domácí boj o body nevzdali a v 50. a 56. minutě díky dvěma šťastným trefám snížili na rozdíl jediné branky – 3:4. Závěr zápasu si hosté pohlídali a vezou domů další důležité body v souboji o play off.

V neděli 20. ledna přivítají rakovničtí hokejisté od 17:30 hodin na vlastním ledě tradičního soupeře z Králova Dvora.

Kralupy n. V. – HC Rakovník 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Branky HC Rakovník: 19. Macháček, 23. Nosek, 28. Ságner, 44. Okegawa.

HC Rakovník: Burgr – Mikeš, Krejčí, Kratochvíl, Macháček, Klaus – Vyskočil, Vlk, Okegawa, Kounovský, Hegenbart – Větrovec, Zuska, Nosek, Ambroz, Ságner – Hulcr. Trenér: Otakar Vejvoda.