Pro zkušeného arbitra z Kralup nad Vltavou byl vrchol vyřazovacích bojů oceněním za výkony, které v sezoně odváděl. Jak sám přiznal, byla to pro něj forma odměny.

Na páteční slánský večer ale v dobrém vzpomínat nebude, i když tvrdí, že byl v právu. „Sprostě nám nadával, rozběhl se za mnou a ještě strčil do čárového rozhodčího, aby mě stihl doběhnout. To do utkání nepatří. Z mé strany se nejednalo o zkrat, jednal jsem vědomě, protože jsem se bránil fyzickému napadení,“ uvedl k incidentu rozhodčí Čáp.

Jiný postoj pochopitelně zaujímá napadený kustod. "Ano rozhodčího jsem kritizoval i urážel, ale nechápu, proč mi dal ze zadu tři rány pěstí do hlavy, když jsme spolu v užším kontaktu vůbec nebyli. Ještě v pátek jsem podstoupil lékařské vyšetření protože mě bolí hlava," prohlásil Prask.

Slánský klub vážně zvažuje, že podá oficiální stížnost. "Náš kustod ho hrubě urážel, což nemůže, ale také rozhodčí nemůže tímto způsobem reagovat. Kdyby ho napadl náš hráč nebo funkcionář, je z toho flastr alespoň na rok," uvedl předseda UHK Lev Slaný František Ptáček.

O případ se bude zajímat krajská disciplinární komise krajského svazu ledního hokeje. Její předseda Václav Formánek nechtěl vývoj předbíhat.

„Budeme vycházet z oficiálního zápisu o utkání, vyjádření hlavního pořadatele, případně ze stížnosti některé ze stran. Vyšetřování mohu zahájit i já, například na základě podnětu z tisku, což se tímto stalo. Mimo jiné se budeme zajímat o to, jak byla zajištěna pořadatelská služba,“ přiblížil Formánek.