HC Rakovník - Spartak Vlašim 7:6 (1:0, 2:2, 3:4) po sam. nájezdech

Po vítězství v předcházejícím duelu na vlašimském ledě mysleli domácí z pozice mírných favoritů sedmého mužstva tabulky znovu na vítězství. Hosté ale, alespoň podle mínění domácích trenérů, přijeli s obměněným kádrem a byli mnohem kvalitnější než ve Vlašimi. Zápas se vyznačoval od počátku velkou bojovností z obou stran, ale domácí tahali za kratší konec než by si sami přáli. Herní nácviky, kterým se věnovali po celý tréninkový týden, vůbec nevycházely a vedení o jednu branku v první třetině toho bylo svědkem.

Na video jsme zachytili, jak rakovničtí žáci rozhodli o vítězství v nájezdech.

Nástup do druhé třetiny se rakovnickým hokejistům už vůbec nevydařil. V 19. vteřině hosté vyrovnali a i když domácí postupně vedli až 3:1, byla to hra utrápená a dalo se čekat, že hosté brzy odpoví. To se také stalo a na konci druhé třetiny Vlašimští upravili znovu na rozdíl jediné branky.
Třetí třetina byla ve svém výsledku ještě horší. Ne, že by se rakovničtí hráči nesnažili, vždyť už ve 45. minutě vedli znovu o dva góly, ale hosté dokázali znovu kontrovat. Dvě minuty před koncem dali Rakovničtí sedmý gól a vypadalo to, že vítězství dotáhnou k závěrečné siréně. Bohužel nekoncentrovanost v posledních minutách znamenala, že hosté nejen vyrovnali, ale brzy dokonce srovnali stav. V trestných stříleních to domácím většinou moc nejde, ale tentokrát nezaváhali. Brankář Vágner všechny pokusy hostů lapil a za domácí se prosadili dokonce dva hráči – Vyskočil a Vostrý.

Rakovničtí starší žáci tak přece jen vyválčili na domácím ledě nad houževnatým soupeřem a odvěkým vlašimským rivalem alespoň dva body. Vlašim si odvezla jeden.

Po 23. kolech je Rakovník na 7. místě mezi 14 týmy, ale má zápas k dobru proti Velkým Popovicím B, které ale mohou sehrát v příštím kole taktickou bodypřinášející bitvu se svým „áčkem“, které s velkým náskokem žákovskou ligu vede. Rakovník jede do Mělníka, který je s pouhými čtyřmi výhrami na 13. místě a vítězství hostů se dá předpokládat.
Branky: Vyskočil 4, Zikmund, Vostrý. Nahrávky: Rédl, Zikmund,Vyskočil.
HC Rakovník: Vágner - Dřímalka, Trnka -Vyskočil, Rédl - Albrecht, Vostrý, Stehlík - Zikmund, Mašek, Veselský. Trenér Vladimír Kapoun.

AUTOR: Sláva Pilík