Přesto play off elitních celků hrát nebudou. Rakovník se odhlásil hlavně proto, že už nebude mít k dispozici ledovou plochu a z různých důvodů se odhlásily ještě další tři celky.

HC Rakovník - Slavoj Velké Popovice B
5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Už před zápasem bylo zřejmé, že nadstavbové play off se v žákovské lize starších žáků hrát patrně nebude. I proto přijela rezerva lídra soutěže Velkých Popovic ve svém stabilním kádru, nikoliv posílena o hráče „áčka“. Rakovničtí tak v přímém souboji mohli dokázat, že jejich síla byla celou soutěž větší popovické rezervy a že porážka na ledě tohoto soupeře byla porážkou s poněkud jiným týmem. Přesto hosté jsou dostatečně kvalitní a popovičtí hokejisté o tom přesvědčovali rakovnické protihráče i diváky po celý zápas.
V první třetině se hostům dokonce podařilo jít do vedení, když domácí ze svých šancí nedokázali prostřelit výborně chytajícího popovického gólmana. Problém pro domácí začal nastávat, když ve 25. minutě zvýšili hosté již na 0:2. Hostující trenéři ale v zápase, ve kterém jim už o tolik nešlo, vyměnili v polovině strážce popovické svatyně. Náhradní brankář již nebyl takovou oporou, ve 38. minutě pustil dvě školácké branky a domácí se vrátili do zápasu.
O vyrovnání stavu pak domácí rozhodli ve třetí třetině. Nejdříve svou druhou trefou poslal domácí do vedení Stehlík a i když hosté vrátili do branky znovu prvního brankáře, rakovnické žáky už nedokázali zastavit. Pět minut před koncem Stehlík při vlastním oslabení v tísni vyhodil puk směrem na popovického brankáře a ten si ke své smůle srazil patkou hokejky puk do vlastní sítě. Minutu před koncem pak zaúřadoval Vyskočil a prudkou bombou prostřelil betony gólmana a stanovil výsledek na 5:2 pro HC Rakovník.
Se závěrečnou sirénou diváci odměnili své hráče potleskem nejen za výkon v tomto utkání, ale i za velmi dobré výsledky v celé soutěži. Ta byla letos velmi obtížná, vždyť v ní startovaly týmy velmi dobrých kvalit nejen ze středočeské oblasti, ale ze severočeské a západočeské. Za šestou příčku mezi čtrnácti účastníky si starší žáci HC Rakovník zaslouží absolutorium. A proč se tedy nehrálo avizované play off nejlepších o titul přeborníka kraje?
„Kromě nás účast v nadstavbovém pokračování zrušila ještě tři mužstva a většinou ze stejných důvodů. My máme v termínu zápasů prázdniny, což zasahuje do tří utkání. Navíc v té době už nebude v Rakovníku led a kupovat si pro zápasy led jinde by bylo velmi finančně náročné. Navíc je náš kádr velmi malý a v případě absence dvou či tří opor by i výsledek s tak výbornými týmy byl spíše ostudou,“ vyjádřil se pro Rakovnický deník vedoucí mužstva Pavel Veselský.
Branky: Stehlík 3, Albrecht, Vyskočil. Nahrávky: Urban 2, Vyskočil.
HC Rakovník: Veselský - Vostrý, Urban - Vyskočil, Dřímalka, Gebhart, Albrecht, Stehlík - Veidenthaler, Mašek, Trnka - Sedláček, Rédl.
Trenér: Vladimír Kapoun.

4:5 (3:0, 1:3, 0:2)

Mladší žáci HC Rakovník nezakončili sezonu na svém ledě vítězstvím, přestože k němu měli velmi blízko. Podobně však, jako v několika utkáních v sezoně, o svůj úspěch přišli zcela zbytečně v samém závěru.
Přitom první třetina vyšla domácím jak z partesu. Po krásných akcích vstřelili tři branky a zcela jasně vedli. Hosté sice na začátku druhé části hry snížili na 3:1, ale kapitánka Rakovníka Vopravilová zasáhla, dala čtvrtý gól a nikdo nic zlého nečekal. Poté však dostal dle mínění domácích trenérů poměrně přísný osobní trest tahoun týmu Truksa a jeho nepřítomnost na ledě byla velmi znát. Hosté se dostali na koně a snížili brzy na rozdíl jediné branky. Naopak ve hře domácích byla znát rozpačitost, nerozhodnost, malý zájem o výsledek a hosté to v závěru potrestali. Dvakrát se trefili do černého a odvezli si neočekávaně všechny tři body.
Rakovničtí mladší žáci v soutěži osmkrát vyhráli, 22 zápasů prohráli a se ziskem 26 bodů skončili na 13. místě z 16 účastníků.
Branky: Kandr 2, Truksa, Vopravilová. Nahrávky: Truksa.
HC Rakovník: Sýkora, Vlasjuková, Kandr - Miksa, Týče - Vopravilová, Truksa, Staněk - Havlíček, Povolný, Samek - Noll.
Trenér: Marián Turek.