Autor v článku připomněl, že Jágr, druhý muž bodovací tabulky historie celé NHL, je majitelem Kladna a že svému 14. týmu tabulky pomohl na ledě prvních Pardubic. Jeho asistence na gól Jakuba Strnada značila kladenský návrat do zápasu, po kterém hosté zlikvidovali třígólové manko. Až poté jejich chybu ve vlastní přesilovce potrestal Matěj Paulovič a Jágrův tým tak zůstal bez bodu.

Slavný hokejista zvládl v jednapadesáti letech celkem 13 minut a 52 vteřin, nechyběl ani v posledních minutách při zoufalé snaze Rytířů o vyrovnání. „Hrál výborně. Na svůj věk je pořád fantastický na puku v útočné třetině, kde hrál opravdu často. Přesně to od něj očekáváme,“ chválil Jágra jeho kamarád, někdejší spoluhráč a nyní trenér Kladna Otakar Vejvoda. Mimochodem velmi šikovně ho zařadil vedle excelentních bruslařů Jaromíra Pytlíka a Jakubu Strnada.

Další Jágrovy chvíle se chystají. V pátek povede tým proti Vítkovicím a v neděli na Spartě, kde minulosti odehrál řadu fantastických zápasů, ať už to byla čtvrtfinále MS v letech 2004 s Amerikou a 2015 s Finkem, nebo v lednu 2020, kdy tam Rytíře dovedl k nečekanému triumfu nad Spartou 8:4. Nedávno se tady zase vlastně tak trochu rozehrával při exhibici k výroční založení Sparty.

Po Novém roce Jágr zkusí dostat Kladno mimo barážovou pozici, kam ho většina fanoušků od začátku ročníku pasuje.

A pak?

Kladenský rodák se dočká slavnostního momentu 18. února 2024, kdy Pittsburgh Penguins, kde strávil nejlepší roky kariéry, slavnostně vyzvednou jeho dres s číslem 68 ke stropu své haly. Stane se tak během slavnostního ceremoniálu před zápasem proti Los Angeles.

Pak se na stránkách nhl.com, ale nejen jich, zase objeví na titulním místě.