HC Rakovník – HC Žabonosy 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

V kabině před utkáním se byl podívat a celou dobu vydržel na zimním stadionu nejmladší člen Lukáš Douda, osmnáctidenní syn kapitána rakovnického hokeje. Domácí začali zase moc profesorsky a příliš kombinovali. Jenže bez efektu. Vyskočil trefil od modré tyč a na druhé straně měl Vágner v brance Rakovníka osm zákroků. Brankář hostí zasahoval jen čtyřikrát.

V 8. minutě zahodil loženku Volentič a odražený puk do sítě nedopravil ani Ambroz. Pak přebraly otěže Žabonosy. Vágner chytal opravdu dobře, puk za svá záda nepustil ve 14., 17. ani v 19. minutě. Na gól se čekalo až do další třetiny, která tak opravdu začala. Ve 24. minutě šli do vedení hosté a Rakovník se trápí pořád stejně. Klaus jel sám na kysnu, ale netrefil se, a když jel s pukem i zkušený Kounovský, který volil místo střely nahrávku do křídla, zase to nebylo správně.

Až ve 36. minutě se hokejový bůh smiloval a Douda poslal kotouč na Ságnera, který střeleckou smůlu protrhl – 1:1. Rakovník dostal Žabonosy pod tlak a ta samá lajna hned druhé střídání přidala druhý gól. Tentokrát našel Ságnera Klaus – 2:1.

Jenže během minuty, a to byl čas 39:10, dostali Rakovničtí vyrovnávací branku do šatny – 2:2. Ve třetí třetině spoléhali hosté hlavně na brejky a jezdili ve dvou na Vágnera, který vše likvidoval. Pak to mohl potrestat Mikeš, ale nepodařilo se, což čekalo i následně Kounovského. Najednou se probudili diváci, kteří asi cítili, že hráči potřebují podporu. A pomohlo to.

Mikeš strčil Ságnerovi a ten zaznamenal hattrick – 3:2. Do konce zbývalo pět minut a i když si hosté prohrát ani nezasloužili, protože hráli pouze se třemi útoky a dvěma obranami, Rakovník vítězství udržel.

K dalšímu zápasu odjede HC Rakovník v sobotu do Jesenice a pokusí se alespoň udržet druhé místo v tabulce.

HC Rakovník: Vágner (Jirátko) – Mikeš, Kotál – Ságner, Klaus, Douda – Krejčí, Kříž – Karel, Kounovský, Ambroz – Vyskočil, Brejník – Volentič, Grill, Kozák – Zikmund. Trenér Tomáš Bodinger.