To byla prostě jízda, jakou už dlouho nikdo nezažil a takovýto hokej by nadchnul každého. Jak řekl vedoucí týmu Vladimír Soukup, takový hokej prý ještě v podání Rakovníka neviděl a všichni byli mile překvapeni. Další tři body pomohly svěřencům Tomáše Bodingera, jehož náročná příprava se začala pomalu projevovat, k posunu v tabulce KLM a na první Jesenici chybí Rakovnickým pouhé tři body.

HK LEV Slaný – HC Rakovník 3:10 (1:2, 1:4, 1:4)

Na začátek jsme nechali promluvit vedoucího Vladimíra Soukupa, který byl z výkonu doslova unešený: „Takový celoplošný hokej, navíc bruslivý s řadou šancí a naší neskutečnou produktivitou, jsem v našem podání ještě neviděl. To byla nádhera.

Nemá cenu říkat, kdo udělal chybu, protože třikrát jsme chybovali v rozehrávce a byly z toho tři branky, navíc mnohdy, když se hrálo nahoru dolů, tak jsme nechali vyniknout i Jirátka. Myslím, že soupeř koukal, s jakým odhodláním jsme přijeli.“

V osmé minutě to všechno začalo, Vyskočil našel Kozáka, který se už také konečně zapojil a hned dal svůj nezadržitelný premiérový gól – 0:1.

Další padnul po ose Mikeš, Douda, Klaus – 0:2. Do konce třetiny se podařilo Slanému po chybné rozehrávce Rakovníka snížit – 1:2. Sice nepříjemný gól do šatny, ale hned v úvodu další dvacetiminutovky našel Krejčí Ambroze, ten zase Kounovského a už to bylo zase o dva góly.

Rakovník hrál vesele dál a Ságner si dovolil samostatnou akci, při níž si pohrál v rohu se dvěma beky, poté objel branku a než se brankář stihl přemístit, měl puk u tyčky – 1:4. Pak se k puku dostali po delší době domácí jen díky nepřesné přihrávce Rakovníka a chybu potrestali – 2:4.

Ve 29. minutě vyslal Klaus Mikeše a domácí sklopili hlavu popáté. Největší lahůdka celého zápasu přišla z hokejky Doudy, který, ač byl nervózní v očekávání svého potomka, přesto na zápas odjel a trefil se hned dvakrát. Zpět k jeho parádičce. Po tom, co rakovnický kapitán projel mezi slánskými hráči slalom a už chtěl vystřelit, gólman domácích upadl. Skórovat za těchto okolností by bylo dost „srabácké“, proto se Douda s pukem vrátil, znovu obehrál bránicí hráče a nekompromisně zavěsil – 2:6.

Třetí třetina byla až legračně produktivní, hlavně v poslední minutáži. Ale popořadě. Když dal po nahrávce Kříže Kozák svůj druhý krásný gól na 2:7, korigovali, ale vysloveně jen napatrně, domácí výsledek na 3:7.

V 58. minutě se Douda dočkal druhé trefy, když mu puk předal Kotál. Na tribuně byla slyšet od rakovnických fandů velká spokojenost. To ale nebylo všechno. Z lavičky se ozývalo „dáme jim desítku“. Jenže do konce zápasu chyběla přesně jedna minuta. Rakovničtí borci byli ale rozjetí a dokázali to. Klaus přistrčil Lipoldovi – 3:9 a v čase 59:50 zařídil poslední gól, stejně jako první asistenci tohoto zápasu, Vyskočil – 3:10.

Pokud vás zajímá, zda Rakovník svoji jízdu, která už začala v minulém zápase proti Černošicím, udrží, musíte přijít na domácí utkání. To vypukne v neděli 12. listopadu od 17:30, soupeřem budou Poděbrady.

HC Rakovník: Jirátko (Vágner) – Mikeš, Kotál – Nosek, Klaus, Douda – Šmíd, Krejčí – Karel, Kounovský, Ambroz – Vyskočil, Kříž – Ságner, Lipold, Kozák – O. Opat, M. Gebhart.