HC Rakovník – Berounští Medvědi 7:6 (0:0, 4:3, 3:3)

V první třetině se hrál rychlý a opatrný hokej. Obě mužstva měla šance vstřelit branku, ale v tom jim zabránili brankaři svými krásnými zákroky. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 0:0.

V té druhé měli Rakovničtí první šanci, kterou hned využili – krásná střela Truksy ve 21. minutě – 1:0. O dvě minuty později, po nahrávce Zíky, vstřelil druhou branku opět Truksa a domácí vedli 2:0. Hostům se pak ale povedlo to, co nikdo z rakovnických fanoušků nechtěl, podařilo se jim srovnat až na 2:2.

To se hokejistům s ráčkem na hrudi nelíbilo a ve 38. minutě po rychlém uniku Gebharta vstřelili branku na 3:2. Hned nato po krásné nahrávce Zikmunda vstřelil branku Rédl 4:2.

Deset vteřin před koncem druhé třetiny hosté opět výsledek kontrolovali na 4:3. Do třetí třetiny tak Rakovník nastoupil s jednobrankovým náskokem, ale ten jim vydržel jen pět minut, hosté během dvou minut zápas otočili ve svůj prospěch 4:5.

Co víc, domácí byli jak opaření, když se na ukazateli rozsvítil další gól Berouna – 4:6. Ale nepřestali bojovat a to se vyplatilo, když v 53. minutě nahrával Truksa Zikmundovi a ten se nemýlil – 5:6.

Dále se hrál tvrdý hokej - Berounští chtěli výsledek udržet za každou cenu, ale v čase 59:05 našel Truksa svého kamaráda Zikmunda, který se postaral o téměř nervově neúnosný závěr zápasu pro Beroun – 6:6. To i proto, že o pár vteřin později – 59:24 po akci Truksa - Zikmund vstřelil druhý jmenovaný nejen svoji třetí branku, ale rozhodl i celý zápas. Přičemž dvě jeho mířidla protrhla síť v poslední minutě – 7:6.

„Chtěl bych poděkovat všem hráčům za super výkon, brankaři Samkovi za krásné zákroky, kterými dává svým spoluhráčům pocit jistoty a jsme rádi, že se na něj můžeme spolehnout. Dali jsme do utkání vše, co takový zápas potřeboval, i srdce, a ukázalo se, že jsme bezvadný tým,“ byli štěstím bez sebe trenér Luděk Liprt i vedoucí týmu Kamil Truksa.

HC Rakovník: Samek (Sýkora) – Zikmund, Týče, Rédl, Urban, Gebhart, Truksa, Povolný, Staněk, Zíka, Vlasjuková, Havlíček, Slavík, Nachtigal, Kandr, Vostárek.