„Mělník byl opravdu lepší, a vyhrál naprosto zaslouženě. My se ale dostáváme do formy, tak uvidíme, jak to bude vypadat v neděli," řekl vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup.

Aktuálně druhý tým krajské ligy na svém ledě Rakovnické jasně přehrál a jednou brankou přispěl k vítězství také mladík Litera, kterého však po střetu s rakovnickým útočníkem Petrem Kounovským musela odvézt záchranka. Rakovnický útočník, který byl za zákrok vyloučen do konce utkání, však vinu necítí.

„Ten zákrok byl naprosto nevinný, ode mě to nebylo nic zákeřného. Bohužel jsme se srazili dost nešťastně, ale rozhodně jsem ho zranit nechtěl."
Petr Kounovský v zápase proti Černošicím chyběl, nyní by však měl být opět k dispozici. „Už jsem v pořádku, měl bych nastoupit a na zápas se těším. Mělník je těžký soupeř, bude jistě atraktivní i pro diváky, ale nám se teď daří a z pekla, kterým jsem si prošli, se dereme opět nahoru. Věřím, že zvítězíme a protáhneme naši šňůru výher," říká odhodlaně.

Oproti prvním vzájemnému duelu by mělo dojít k několika hráčským změnám, a to zejména na mělnické straně.
„Co mám informace, tak by proti nám ještě neměl nastoupit Tomáš Havel, který dává za Mělník celkem dost gólů. Dostal trest snad za rvačku a proti nám by měl ještě chybět. Proti Žabonosům navíc nechytal ani gólman Vokůrka, který představuje prakticky půl výkonnosti Mělníka. Pokud by proti nám nenastoupil, bylo by to jedině dobře," řekl upřímně Vladimír Soukup.

V posledním duelu proti Černošicím došlo k zranění obránce Michala Kotála, který po střetu s protihráčem zůstal bezvládně ležet na ledě a ze stadionu ho musela odvézt záchranná služba. CT nakonec dopadlo dobře a v neděli by měl být opět k dipozici. „Kluci jsou zdraví, Kotála už pustili z nemocnice a už byl na úterním tréninku, tak by měl být snad dobrý, takže žádnou absenci nemáme," nechal se slyšet rakovnický kouč Otakar Vejvoda, který proti Mělníku zřejmě udělá menší změny v sestavě.

„Pravděpodobně, aby kluci byli v určitém zápasovém tahu, uděláme dvě změny. Uvidíme, v jakém budou stavu na předzápasovém tréninku, ale někdo z beků dostane volno. Ono je celkem jedno, kdo hraje, protože všichni kluci do toho dávají maximum, což je výborné," je spokojen s přístupem hráčů Vejvoda, jenž doufá v body i proti mělnickému favoritovi. „Mělník je sice vynikající tým, ale chtěli bychom mu to trochu znepříjemnit a porvat se o body."

Bitva začíná v neděli od 17:30 hodin.