„Když opět přijdou tři stovky diváků, bude to nádhera. Jen by mohli dát o sobě víc vědět,“ přeje si před víkendem rakovnický kormidelník Zdeněk Bača Hrabě.

Váš tým je favoritem série, Příbram v prvním kole naznačila zlepšení, když dokázala vyřadit Velké Popovice.
Dva roky jsme s ní neprohráli, ale do play–off se dost posílila hráči z první a druhé ligy. Dobře bruslí a rozhodně nás čekají těžká utkání.

Role favorita série se ale nezříkáte. Nebo ano?
Někteří lidé předpokládají, že tady bude za chvíli druhá liga. Raději euforii krotím, i v kabině. Šance tady je, ale chceme si zápasy hlavně užít a zbytečně se jejich důležitostí nesvazovat. Buď to vyjde nebo ne.

Žabonosy vás ale potrápily.
Obě utkání byla náročná, protože soupeř nechtěl hrát hokej a zaměřil se především na defenzivu. Myslím, že jsme zápasy zkušeně zvládli.

Říkáte zkušeně. Rozhodně borců, kteří toho mají hodně za sebou, máte v kádru dost.
Letos ještě přišli Ullrych a Hoffmann z Řisut, mám i několik zkušených Pražáků a samozřejmě i Rakovničáků, kteří prošli kladenskými juniorkami.

Třeba Ullrych byl v Řisutech, které vedou druhou ligu, velká persona. Vždy byl obávaným střelcem.
Rok ale nehrál. Chtěli jsme ho už dřív a vyšlo to až teď. Myslím, že už nastřílel minimálně třiadvacet gólů, i když dvě nebo tři utkání nehrál.

Chcete vědět, jak přišel trenér Hrabě k přezdívce Bača a další jiné věci? Celý rozhovor naleznete v tištěném vydání Rakovnického deníku v sobotu 20. února 2010.