HC Lev Benešov – HC Rakovník 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

„Do Benešova jsme přijeli pouze se třinácti hráči, ale přesto jsme proti domácím, kteří nastoupili v osmnácti lidech, začali bez bázně a hany," popsal povedený vstup do utkání vedoucí rakovnického mužstva Vladimír Soukup. Neuběhly totiž ani dvě minuty a hosté se ujali vedení. Krejčí našel Chvojku a ten poslal kotouč na novou akvizici Važanského, který se nemýlil – 0:1. O minutu později mohlo být vyrovnáno, avšak Rakovnické podržel Pospíšil, který během chvíle vytáhl tři výborné zákroky. Jinak ale hosté zkušeně kontrolovali hru a chytrými přihrávkami drželi domácí daleko od své branky. Kromě toho se stále více dostávali do dobrých příležitostí a jednu z nich, po nahrávce Hegenbarta, přetavil Chvojka v druhý gól – 0:2.

Úvod druhé části začali hosté sérii oslabení a domácí se usadili v útočném pásmu. Po šesti minutách šli hosté do tří a Benešovští v čase 26:30 snížili – 1:2. Hned v následující minutě se domácím dokonce podařilo vyrovnat. Rakovničtí se však nenechali zaskočit a po Hegenbartově přihrávce vrátil hostům vedení agilní Chvojka – 2:3. Byl to devětadevadesátý gól rakovnických v této sezóně a čekalo se na to, kdo vstřelí magickou stovku. Stou branku rakovnických nakonec zaznamenal po nahrávce Ságnera obránce Kříž, který se posunul při absenci čtyř hráčů do útoku na pozici centra a jistě ho čeká nějaká pokuta do klubové pokladnice. Poté následoval hrubý zákrok benešovského hráče, který si počkal na výborně hrajícího Chvojku a nešetrným zákrokem ho poslal do kabin. Po ošetření během druhé pauzy se však stihl alespoň částečně dát opět do kupy a svojí rychlostí nadále zůstával platným hráčem.

Třetí dějství bylo především o bojovnosti. Hosté svoje dvoubrankové vedení statečně hájili a při závěrečném domácím powerplay pečetil výhru rakovnický obránce Vyskočil, který v čase 59:49 dloubákem přes celé hřiště upravil na konečných 2:5.

„Před našimi kluky musím smeknout. Takhle se bojuje za rakovnické barvy. V neděli nás čeká poslední domácí utkání základní části proti rezervě Mladé Boleslavy a doufám, že navážeme na tento bojovný výkon také za týden," byl spokojen Vladimír Soukup.

„Do Benešova jsme odjeli pouze ve třinácti lidech se sedmi útočníky a tak se obránce Kříž přesunul do útoku. Tomu jsme museli přizpůsobit naši taktiku. To, co jsme si řekli v kabině, hráči plnili také na ledě a dostali jsme se do dvoubrankového vedení. Na začátku druhé třetiny jsme hráli několik oslabení, která domácí využili a dokázali vyrovnat. Kromě prvních šesti, sedmi minut jsme však byli lepší a při hře pět na pět domácí téměř k ničemu nepustili. Důležité bylo, že jsme se z vyrovnání dokázali oklepat a rychle odpověděli. Přestože nám chyběli čtyři klíčoví hráči a my tak museli poskládat nové složení útoků, dokázali kluci po dobrém taktickém výkonu vybojovat výhru a kromě úvodu druhé části tak panuje spokojenost," pochválil mužstvo rakovnický trenér Jan Svitavský.

Diváci: 220
Vyloučení: 8:9

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Vošta, Vyskočil – Hegenbart, Ambroz, O. Gebhart – Mikeš, Krejčí – Ságner, Važanský, Chvojka – Větrovec – Kříž, Grill.
Trenér: Jan Svitavský
Vedoucí